Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Mobil Dünya Kongresi’nde Neler Tanıtılacak?

Mobil Dünya Kongresi’nde Neler Tanıtılacak?

Mobil Dünya Kongresi bu yıl 25-28 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenecek.

Dünyanın en önemli mobil teknoloji etkinliklerinden biri olan Mobil Dünya Kongresi, bu yıl pek çok önemli teknolojik cihazın tanıtılacağı, önemli konuşmaların yapılacağı bir etkinlik olacak.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, bu yıl şirketlerin tanıtması beklenen yeni cihazları ve teknolojileri şu şekilde sıralanıyor:

Huawei: Şirketin katlanır telefonun yanı sıra 5G altyapısını desteklemesi de bekleniyor. Hatta bu iki özelliğin aynı telefonda olabileceği dahi konuşuluyor.

LG: LG halihazırda G8 ThinQ cihazını duyurdu ve cihazın ön kamerasında 3D kamera yer alacak. Bununla birlikte cihazın 5G’yi desteklemesi de bekleniyor.

Microsoft: Microsoft 24 Şubat’ta kendi etkinliğini yapacak ve HoloLens 2’yi tanıtması bekleniyor. Ancak Mobil Dünya Kongresi’nde de yazılım ve donanım alanındaki yeni teknolojilerini görücüye çıkaracak.

Motorola: Motorola’nın da katlanır bir Razr modeli tanıtması bekleniyor.

Samsung: Kendi etkinliğini ayrı bir şekilde San Francisco’da yapacak olan şirketin Mobil Dünya Kongresi’nde diğer teknolojilerini (örneğin giyilebilir teknoloji ya da bilgisayar) öne çıkarması bekleniyor.

Sony: Şirketin yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ4’ün tanıtılması bekleniyor. Cihazın 21:9 çerçeve oranına sahip ekranının, kendi türünün ilk örneği olması özellikle dikkat çekiyor. 

Görsel: eventadvisor.com

Related posts

Yapay Zeka Hayvanat Bahçelerinde de Kullanılıyor

Zehra Öney

Cannes Lions 2016’da Ödüller Sahiplerini Bulmaya Devam Ediyor

Zehra Öney

Apple Watch Reklamları Nasıl Olacak?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi