Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Uygulama Gelirlerinin Bu Yıl 44,8 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Mobil Uygulama Gelirlerinin Bu Yıl 44,8 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Mobil teknoloji ile birlikte mobil ekosisteminin önemli bileşenlerinden mobil uygulama sektörü de büyümesini sürdürüyor. Mobil uygulama gelirlerinin bu yıl 44,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Konu ile ilgili yapılan araştırmaların en yenisi, global pazar araştırma şirketi Newzoo’dan geldi. Şirketin hazırladığı Global Mobil Pazar Raporuna göre, mobil uygulama gelirlerinin 44,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Uygulama gelirlerinde en yüksek pay elbette ki oyunlara ait olacak. Şirketin tahminlerine göre, oyunların bu yıl içinde elde edeceği gelir, toplam pazarın %82’sini oluşturacak.

Mobil uygulama gelirlerinin 2020’ye kadar iki katına çıkması bekleniyor: Tahminlere göre 2020 yılına kadar 80,6 milyar dolara yükselecek.

Uygulama gelirlerinde en büyük pazarı ise Çin oluşturuyor: Çin, geçtiğimiz yıldan itibaren en yüksek uygulama geliri elde edilen ülke sıralamasında Amerika’yı geçerek birinci olmuştu. Bu yıl içinde Çin pazarından toplamda 11,6 milyar dolar gelir beklenirken Amerika Birleşik Devletleri’nden 9,4 milyar dolar gelir elde edilmesi bekleniyor.

Related posts

Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekrana Sahip Olacak

Zehra Öney

Blippar ile Kendi Kardan Adamınızı Yapın

Zehra Öney

Apple Watch 1 Milyona Yakın Sipariş Aldı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi