Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Mobil Uygulamada Bahşiş Bırakma Dönemi

Mobil Uygulamada Bahşiş Bırakma Dönemi

Bazı mobil uygulamalar aracılığıyla bahşiş bırakmak mümkün.

Evinize ya da ofisinize yemek teslimatı yapan görevlilere bahşiş bırakır mısınız? Bir restoranda güzel bir servis aldığınızda, saçınızı kestirdiğinizde, vale arabanızı otoparktan getirdiğinde, taksi yolculuğu ertesinde? Evet, bahşiş bırakmak, güzel hizmete karşılık bir ödül sistemi. Bahşiş bırakmak Türkiye’de de son derece yaygın olsa da özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde bir sosyal norm olarak günlük hayatta yer alıyor. Her ülkenin sosyal hayatının kendine göre bir bahşiş sistemi olsa da bahşiş, teknolojinin de radarına girmiş durumda.

Dünyanın en büyük yolcu taşıma servislerinden biri olan Uber, geçen Haziran ayında, kullanıcıların sürücülere bahşiş bırakmasını sağlayan sistemini kullanıma sundu.

Bahşiş konusundaki yaklaşımını geliştiren Uber cephesinden ikinci gelişme ise İngiltere’den geldi. İngiltere’deki kullanıcılar artık Uber ve Uber’in yemek teslimat servisi UberEATS aracılığıyla sürücülere ya da yemek teslimatı yapan çalışanlara bahşiş bırakabilecekler.

Peki bahşiş seçenekleri sadece Uber ile mi sınırlı? Elbette ki hayır, örneğin Thanks! aracılığıyla kişisel bilgilerinizi paylaşmadan, Bravo aracılığıyla da bulunduğunuz yerde bahşiş vereceğiniz kişinin profiline girerek bahşiş bırakmanız mümkün.

Siz bahşiş bırakır mısınız?

Görsel: Macrumors.com

Related posts

ZEHRA ÖNEY: “Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin!” | ITnetwork

Zehra Öney

Telefon Ekranlarının Kırılma Sorunu Tarihe Karışıyor

Zehra Öney

Samsung Galaxy S7 Serisi ile Başarılı Bir Satış Grafiği Yakaladı

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi