Zehra Öney
Genel

Netflix Dördüncü Çeyrekte 5,6 Milyon Yeni Üye Kazandı

Dünyanın en büyük medya içerik sağlayıcılarından ABD’li Netflix, dördüncü çeyrek raporunu açıkladı. Beklentilerin üzerinde performans gösteren Netflix’in üye sayısı 5.6 milyon artarak toplamda 75 milyona yükseldi. Yeni üyelerin 1.56 milyonu ABD içindeyken, 4 milyonu diğer ülkelerden üye olan kullanıcılar oluşturuyor. Netflix’in uluslararası ölçekteki üye sayısındaki artış yüksek hızda seyrederken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üye artışı görece yavaş seyrediyor. Bunun en büyük sebebi ise, halihazırda Netflix’in ABD pazarında ulaştığı penetrasyon. Ekim 2015 açıklamasına göre 43 milyon Amerikalı kullanıcısı bulunan Netflix’in ABD’deki yüksek penetrasyon büyüme hızını yavaşlatan en önemli unsur.

Bu sebeple geçtiğimiz haftalarda aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 130 yeni ülkede faaliyet göstermeye başlayan Netflix, 2016’nın ilk çeyreğinde yeni üye beklentisi 6 milyon olarak açıklandı.

Gelirlerini artırmaya devam eden şirketin 2015 dördüncü çeyrek geliri 1.82 milyon dolara yükseldi. Bir önceki senenin aynı döneminde 1.48 milyon dolar gelir elde eden şirketin gelirlerindeki artışın devam etmesi bekleniyor.

Related posts

Türk Teknoloji Şirketlerine Vergi Teşviki

Zehra Öney

Yahoo İkinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

İkinci Çeyrekte 304 Milyon Telefon Satıldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi