Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler

Online Yemek Siparişleri Artıyor

Online Yemek Siparişleri Artıyor

Online yemek siparişi vermek artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Online yemek siparişi vermek, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir sektöre dönüştü: Pek çok restoran yemek sipariş portallerinin yanı sıra kendi web sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla da sipariş alıyor. Dünyada ise yemek sipariş siteleri arasında büyük bir rekabet var: Pek çok şirket kullanıcılarına daha kapsamlı ve avantajlı çözümler sunmanın yanı sıra, maliyetlerini de azaltmaya çalışıyor: Bu açıdan robotlarla ya da drone’lar ile sipariş teslimatı yapmayı test eden şirketler bulunuyor.

Yemek siparişi vermek ise günlük hayatımızın bir öğesi haline geldi. Online yemek siparişleri de artmaya devam ediyor: The NPD Group tarafından yayınlanan araştırmaya göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki online yemek siparişleri %18 oranında arttı.

Amerikalıların yıl boyunca yemek siparişi için web site ziyaret sayıları 1,9 milyara ulaşmış durumda. En çok yemek siparişi verilen zaman ise, akşam yemekleri. En çok yemek siparişi aileler tarafından veriliyor ve siparişlerin %50’si akşam yemeği zamanında veriliyor.

35 yaşın altında olan ve daha yüksek geliri olan kişiler daha fazla yemek siparişi veriyorlar.

Siz en çok ne zaman yemek siparişi veriyorsunuz?

Related posts

Canlı Yayınımı Kendim Yaptım

Zehra Öney

Yeni WhatsApp Güncellemesiyle iOS Kullanıcıları Sesli Arama Yapabilecekler

Zehra Öney

Ay’da 4G Altyapısı Kurulacak

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi