Zehra Öney
Genel

Prime Day Sayesinde Jeff Bezos’un Serveti 150 Milyar Dolara Ulaştı

Prime Day Sayesinde Jeff Bezos’un Serveti 150 Milyar Dolara Ulaştı

Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos’un serveti 150 milyar dolara ulaştı.

Dünyanın en büyük perakende sitelerinden biri olan Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos’un serveti artmaya devam ediyor. 2016 yılının Temmuz ayında dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Bezos hakkında bir yazı paylaşmıştım. Çok değil, sadece iki yıl önce Forbes tarafından serveti 65,3 milyar dolar olarak açıklanan Bezos, iki yıl içerisinde servetini hem 2 kattan fazla artırdı hem de dünyanın en zengin kişisi oldu.

16 Temmuz Pazartesi günü Amazon’un düzenlediği Prime Day, öylesine yoğun ilgi gördü ki sitede çökmeler meydana geldi. Tech Crunch’ın Amazon’dan yapılan açıklamaya dayandırdığı habere göre, şimdiye kadar ABD’deki en başarılı Prime Day’i yaşayan şirket, Bezos’un servetine de servet kattı.

CNN tarafından yayınlanan habere göre, Bezos’un serveti 150 milyar doları aştı. Pazartesi günü, şirketin hisseleri tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı: %16 ile Amazon’un en büyük hissedarı olan Bezos’un servetinin büyüklüğü ise oldukça dikkat çekiyor.

Çünkü Bezos’un serveti, uzun bir süre dünyanın en zengin kişisi olarak kalan Bill Gates’in 93,7 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın 9. en zengin kişisi olan Google’ın Kurucu Ortağı Larry Page’in 55 milyar dolarlık servetinin toplamından daha fazla.

Ek olarak Jeff Bezos, kişisel serveti dünyada 100 milyar dolar barajını aşan ilk kişi.

Görsel: forbes.com

Related posts

Apple, Uber’in Rakibi Çinli Didi Chuxing’e Yatırım Yaptı

Zehra Öney

Bilgisayar Pazarındaki Düşüşe Rağmen Intel Üçüncü Çeyrekte 14,5 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Google Haritalar Artık Otobüs ya da Treninizin Ne Kadar Kalabalık Olacağını Tahmin Edecek

Zehra Öney

1 comment

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi