Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı

Samsung Galaxy Note 9 Tanıtıldı

Samsung Galaxy Note 9’un en çok öne çıkan özelliklerinden biri, güçlü bataryası.

Phablet* pazarında kendine özel bir yer edinen Samsung’un Note ailesinin en yeni ürünü Galaxy Note 9, dün New York’ta yapılan etkinlikte tanıtıldı.

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, yeni Samsung Galaxy Note 9’un öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

Note 9’un en çok dikkat çeken özelliklerinden biri, bataryasının kapasitesi oldu. 4000 mAh’lık bataryaya sahip olan telefonun gün boyunca şarja ihtiyaç duymadan çalışması bekleniyor.

Depolama alanı olarak da Note 9’un önemli avantajları var: 128 GB ve 512 GB olarak iki farklı depolama seçeneğine sahip olan Note 9’un kapasitesi ayrıca 512 GB’lık hafıza kartının kullanımıyla 1 TB boyutuna kadar çıkabiliyor.

6,4 inç Quad HD+ Super AMOLED ekrana sahip olan Note 9’un ekranı, geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Note 8’e göre biraz daha büyük bir ekrana sahip. (Note 8’in ekran büyüklüğü 6,3 inçti.)

Amerika versiyonunda sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 845 işlemciye sahip olan Note 9’un dahili hafızasına göre 6 ya da 8 GB RAM kapasitesi olacak.

Samsung Note 9’un öne çıkan bir özelliği de son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Fortnite desteği ile gelmesi olacak: Note 9 sahipleri, oyunun Android için hazırlanan beta sürümüne sınırlı bir süre için erişebiliyor olacaklar. Nisan ayından bu yana iOS sürümü bulunan oyunun Android sürümü Google Play Store’da değil, oyunun geliştiricisi Epic’in web sitesinde yayınlanacak.

Note 9’un bir diğer özelliği de Bluetooth ile çalışabilen S-Pen’i: Kullanıcılar, telefonun ekranına dahi dokunmadan kamera, sunum ve uygulamaları kontrol edebilecekler.

Siz Note 9’u nasıl buldunuz?

* Phablet: Telefon (phone) ve tablet kelimeleriyle oluşturulan terim.

Görsel: Angela Lang / CNET

Related posts

O Bir Fenomen: Vine

Zehra Öney

Blippar Paradaki Kraliçeyi Oynattı Türkiye’ye Geldi | Türkiye

Zehra Öney

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i Tanıttı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi