Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler

Sony, PlayStation Oyunlarını Mobile Getirmeye Hazırlanıyor

Nintendo, geçtiğimiz yıl bünyesindeki oyunları mobil platformlar için de geliştireceğini belirtmişti. Özellikle Super Mario, Zelda gibi efsanevi oyunların mobil platformlara gelecek olması, mobil oyun dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Bununla birlikte Nintento uzun süredir beklenen hamlesini geçtiğimiz günlerde yaptı ve Miitomo’yu mobil platformlar için yayınladı. Çok geniş bir yankı bulmasa da, Nintendo’nun bu konudaki çalışmalarının sürdüğünü biliyoruz.

Oyun dünyasının bir başka devi Sony ise PlayStation oyunlarını mobil platformlarda da yayınlamak için çalışmalara başladı. İlk olarak Sony Computer Entertainment ismini Nisan ayında Sony Interactive Entertainment olarak değiştirmeye hazırlanan Sony, interaktif vurgusuyla hem mobili hem de çalışmaların devam ettiği sanal ve artırılmış gerçeklik cihazlarını da kapsayacak şekilde genişletmiş olacak. Bununla birlikte ilk etapta Japonya ve Asya pazarına yönelik çalışmaların yapılacağı da şirket tarafından açıklandı.

Sony’nin bu hamlesinin meyvelerini önümüzdeki aylarda görmeye başlayacağız ve mobil cihazların artan donanım ve yazılım gücüyle PlayStation oyunlarını mobil platformlarda oynamak da mümkün olacak.

Related posts

Adobe, Photoshop’u iPad’lere Getiriyor

Zehra Öney

Z Jenerasyonu Hakkında Neler Biliyoruz?

Zehra Öney

Mobil Sağlık Uygulamaları Pazarı 489 Milyon Dolara Ulaştı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi