Zehra Öney
Sosyal Medya

Sosyal Medya Dünyasındaki Son Gelişmeler

Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Snapchat, Pinterest ve çok daha fazlası… Sosyal medya alanında o kadar çok farklı alternatif var ki, her uygulama ya da site kendi özel kitlesini yaratmaya başladı.

Sosyal medyanın en büyük sitesi Facebook, şimdiye kadar gönderiler için “Beğen” tuşu dışında başka bir duygu ifadesine yer vermemişti: Bu buton özellikle hüzünlü paylaşımlarda işlevsiz kalmaktaydı. Bu konuda çalışmalarını sürdüren Facebook “Reactions” adını verdiği 7 yeni emoji ile kullanıcıların duygularını daha iyi ifade etmelerini sağlayacak. Beğen tuşuna ek olarak, sevgi, mutluluk, şaşkınlık, üzüntü, öfke gibi hislerini ifade edebilmelerini sağlayacak. İlk olarak İspanya’da denenecek olan hizmet, yakında tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Periscope, sunduğu canlı yayın özelliği ile günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Yayına başladığı günden bu yana bünyesine yeni özellikler eklemeyi sürdüren uygulamanın son yeniliği ise, web sayfaları için gömülü (embed) butonlar oldu. Bu sayede web sayfaları, bağlı oldukları Periscope hesabının yayına girip girmediğini sayfa üzerindeki butonlar aracılığıyla duyurabilecekler. Kendi web sayfasına bu butonları yerleştirmek isteyen kullanıcıların https://www.periscope.tv/embed adresini ziyaret etmeleri gerekiyor.

Pinterest ise, kullanıcıları için yerel arama özelliği ile, uluslar arası otomatik tamamlama ve yazım kontrolü özelliğini sundu. Kullanıcılarına daha iyi bir arama hizmeti sunmak için hayata geçirilen özellikte, kullanıcıların aradıkları sözcükler dil tanıma algoritması ile ayrıştırılarak yerel sonuçlarla birlikte, ilgili uluslar arası örnekler de sonuç olarak getirilecek. Bu sayede hem yerel pin’lerin keşfi hem de ilgili içeriğe daha zahmetsiz ulaşma süresinin kısalması bekleniyor.

Related posts

Twitter’da Otomatik Mesaj Dönemi Başlıyor

Zehra Öney

Facebook’taki “Bug” Sebebiyle 14 Milyon Kişinin Paylaşımları Herkese Açık Hale Geldi

Zehra Öney

Cannes Film Festivali Kırmızı Halı Selfie’lerini Yasakladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi