Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler Yapay Zeka

Starbucks Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisini Mobil Uygulamasına Entegre Ediyor

Starbucks Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisini Mobil Uygulamasına Entegre Ediyor

Starbucks, mobil uygulamasında, son dönemde öne çıkan yapay zeka ve chatbot teknolojisini kullanacak.

Dünya genelinde pek çok ülkede hizmet veren Starbucks, zincir mağazalarının yanı sıra mobil teknolojiye en hızlı adapte olabilen markalar arasında da önde geliyor. Müşterilerine mobil sipariş özelliği sunan Starbucks, aynı zamanda mobil sipariş ile ev ve ofislere kahve teslimatını da test ediyordu. Son olarak dünya çapında büyük bir fenomene dönüşen Pokémon GO oyununa dahil olan Starbucks, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 7.800 mağazasını da “PokéStop” ve “Gym”e dönüştürmüş ve oyun için özel Frappuccino geliştirmişti.

Mobil uygulamasında 12 milyon Rewards üyesi bulunan Starbucks’ın 8 milyon mobil ödeme kullanan müşterisi bulunuyor. Bu 8 milyon mobil ödemeyi kullanan müşterilerden 3 milyonu ise mobil sipariş özelliğini kullanıyor. Starbucks, son olarak kullanıcılarına çok daha kişisel ve yeni bir deneyim sunmak için yapay zeka ve chatbot teknolojisini mobil uygulamasına entegre edeceğini duyurdu.

Starbucks’ın CEO’su Howard Schultz ile Nisan 2017’de yeni CEO olacak olan Kevin Johnson’ın birlikte sunduğu etkinlikte duyurulan yeni özellik ile kullanıcılar Starbucks mobil uygulaması aracılığıyla ses tanıma ya da mesajlaşma yoluyla siparişlerini verebilecekler.

Starbucks tarafından “yenilikçi etkileşimli sipariş sistemi” sayesinde “benim Starbucks baristam” ile sesli olarak konuşabilecek ve mesajlaşabilecek. Yapay zeka sayesinde sürekli kendini geliştirecek olan barista ile kullanıcılara her geçen gün daha kişisel bir deneyim sunulabilecek.

2017’nin ilk aylarında sınırlı sayıda iOS kullanıcısına sunulacak olan özelliğin, kademeli olarak diğer iOS ve Android kullanıcılarına sunulacağı duyuruldu.

Related posts

Mobil Uygulamada Bahşiş Bırakma Dönemi

Zehra Öney

Apple Pay Ekim’de Japonya’da Kullanıma Sunulacak

Zehra Öney

Çok yakında Hepimiz Blipp’leyeceğiz | Star

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi