Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Telegram, Telegraph Blog’u Kullanıma Sundu

Telegram, Telegraph Blog’u Kullanıma Sundu

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, şimdi de yayıncılık platformu olmak için harekete geçti ve Telegraph’ı “anonim blog” özelliği ile kullanıma sundu.

2013 yılında kullanıma sunulan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, özellikle sunduğu uçtan uca şifreleme özelliğiyle dünya çapında pek çok kullanıcının dikkatini çekmişti. Telegram’ın sunduğu uçtan uca şifreleme sayesinde pek çok kullanıcı üçüncü bir kişi/kurumun mesajlarına erişemeyeceğini biliyor ve başta güvenlik sebebiyle kullanmayı sürdürüyordu.

2016 yılında başta WhatsApp olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamaları da uçtan uca şifreleme özelliklerini kullanıma sundular. Telegram tarafından Şubat 2016’da açıklanan verilerine göre, uygulamanın aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor ve günde 15 milyar mesaj gönderiliyor.

Telegram, şimdi de yayıncılık platformu olmak için harekete geçti. “Anonim blog” özelliği ile kullanıma sunulan Telegraph, kullanıcıların siteye üye olmalarını ya da diğer sosyal medya araçlarıyla bağlanmalarını talep etmiyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, yayınlamak istedikleri yazı başlığını, kendi yazar isimlerini ve yazı içeriklerini girmek. Kullanıcılar, içeriği, “Yayınla” (Publish) butonuna basınca çıkan bağlantıyı kopyalamak suretiyle sosyal medyada paylaşabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca yazılarına fotoğraf ya da görsel de ekleyebiliyorlar.

Son derece minimal bir tasarıma sahip olan Telegraph’ın ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Müzik Dinleme Uygulamalarında İbre Kimden Yana?

Zehra Öney

5G Hazırlığında Ülkeler Ne Durumda?

Zehra Öney

Tim Cook: Apple Watch Anahtarların Yerini Alacak

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi