Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter’da Otomatik Mesaj Dönemi Başlıyor

Twitter’da Otomatik Mesaj Dönemi Başlıyor

Sosyal medya alanında günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter, markalar ve iş sayfaları için otomatik mesaj özelliğini kullanıma sundu.

Müşteri Hizmetleri, markalar için son derece önemli bir alan. Bununla birlikte markaların bu alandaki iş gücü ihtiyacı ve standartlarını koruması, maliyetlerini artırıyor. Bu sebeple, müşteri hizmetleri alanında çeşitli otomatik cevaplar ve chatbot’lar hayatımıza girmeye hazırlanıyor, hatta girdi bile! Facebook, chatbot’ları kullanıma sunarken Twitter da markalar için otomatik mesaj özelliği sunmaya başladı.

Twitter’ın resmi blogundan duyurulan gelişmeye göre, markalar artık kendilerini takip etmeye başlayan Twitter kullanıcılarına “hoş geldin” mesajlarını, Twitter’ın Direct Message arabirimi üzerinden otomatik olarak gönderebilecekler. Markalar birden fazla alternatif mesaj oluşturabilecekleri gibi, aynı zamanda kendi web siteleri, mobil uygulamaları ya da tweet’lerine bağlantı ekleyebilecekler.

Ek olarak Twitter, markalar için hızlı cevaplar özelliğini de kullanıma sundu. Bu özellik ile markalar önceden belirledikleri otomatik mesajları kullanıcılara gönderebilecekler. Bu sayede markaların ekiplerine yeni katılan müşteri temsilcilerinin eğitim süreçlerini daha da azaltabilecekler ve cevaplardaki insan faktöründen kaynaklanan farklılıkların önüne geçebilecekler.

Related posts

En Çok Kullanılan 6 Sosyal Mecranın 4’ünü Mesajlaşma Uygulamaları Oluşturuyor

Zehra Öney

En Narsisistik Mobil Uygulama Hangisi?

Zehra Öney

Snapchat 2014’te 23 Yatırımcıdan 485 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi