Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Uber, Kredi Kartını Tanıttı

Uber, Kredi Kartını Tanıttı

Kullanıcılar, 2 Kasım’dan itibaren Uber’in kredi kartına başvurabilecekler.

Günde 10 milyon kullanıcının tercih ettiği Uber, son yılların en dikkat çeken başarı hikayelerinden biri. Yolcular için taksiye göre hem daha ucuz hem de kategorisine göre son derece lüks bir alternatif olabilen Uber, yıllar içinde oldukça hızlı bir şekilde büyüdü.

Şirketin son hamlesi ise daha da dikkat çekici bir noktada.

TechCrunch tarafından yayınlanan habere göre, Uber kendi kredi kartını tanıttı. Las Vegas’ta düzenlenen Money20/20 Konferansı’nda duyurusu yapılan kredi kartı için Uber; Barclays ve Visa ile iş birliği yaptı.

Uber, 2 Kasım’dan itibaren hem kendi uygulaması üzerinden hem de online olarak başvuruları toplayacak. Kullanıcının kredi kartına onay çıktığı an, kredi kartı, Uber yolculuk ve UberEats ödemelerinde kullanılabilir olacak. Kartın fiziksel hali birkaç hafta içinde kullanıcıya ulaşacak.

Yıllık üyelik ücreti olmayan kart için, ilk 3 ay son derece etkili bir kampanya yapılmış durumda: Kullanıcılar Uber kredi kartları ile yaptıkları her 500 dolarlık alışverişin 100 dolarını geri alacaklar. Kullanıcılar ayrıca restoran ve barlarda ödediklerinin %4’ünü, uçak bileti, otel ve Airbnb ile diğer kısa süreli kiralamalar için ödediklerinin %3’ünü, online alışverişleri için ödedikleri tutarın %2’sini ve geriye kalan tüm işlemler için ödedikleri tutarın %1’ini geri alacaklar.

Ek olarak telefon faturasını kredi kartı ile ödemeyi tercih eden kullanıcılara 600 dolara kadar telefon sigortası da sunulacak. Kartıyla yılda 5000 dolardan fazla harcama yapan kullanıcılara da 50 dolarlık online üyelik kredi verilecek.

Siz Uber kredi kartını kullanır mıydınız?

Görsel: uber.com

Related posts

Jay-Z’nin Satın Aldığı Tidal Yeniden Yayında

Zehra Öney

Samsung’un Yeni Tableti iPad Air 2’den Daha İnce

Zehra Öney

Mobil Dünya Kongresi Barcelona’da Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi