Zehra Öney
Genel

Uber Yolculuk Sayısında 1 Milyar Barajını Aştı, Sidecar Kapanıyor

2010’da kurulduktan kısa bir süre sonra dünyanın en değerli şirketlerinden biri haline gelen ve piyasa değerlemesi yakın zamanda 65 milyar dolara yaklaşan Uber, yeni yıl öncesi önemli bir duyuru yayınladı.

Yolculuk sayısında 1 milyar eşiğini geçtiğini paylaşan Uber, 1 milyarıncı yolculuğunu Noel öncesi Londra’da yaptı. Yolculuğun sahibi Marvin, Uber’dan 1 yıl boyunca ücretsiz yolculuk kazandı. Uber ayrıca yolculuğun başladığı  Hackney’deki  hayır kurumu Hackney Pirates’a bağışta bulunacak. Ek olarak şoför Ara’ya da istediği şehirde tüm masrafların karşılanacağı tatil hediye edildi.

Uber’ın kazandığı başarının ardından pek çok firma da bu alanda faaliyet göstermeye başlamış ancak hiçbiri Uber kadar başarılı olamamıştı. Özellikle Uber benzeri yolculuk paylaşımı servisi Sidecar, tüm hizmetlerini 31 Aralık’ta durduracağını açıkladı: 2011 yılında kurulan Sidecar, Ağustos ayında teslimat servisine de başlamış, ancak istediği verimi alamamıştı. Sidecar’ın kapanmasıyla birlikte Uber’ın sektördeki hakimiyeti devam edecek. Uber’ın Amerikalı Lyft ve Çinli Didi Kuaidi ile rekabette önde olduğu su götürmez bir gerçekken, dengeler değişecek mi hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Apple’ın Gelirleri 13 Yıldır İlk Kez Düştü

Zehra Öney

Yeni Yatırım Alan Uber’in Piyasa Değerlemesi 50 Milyar Doları Geçti

Zehra Öney

Samsung Dördüncü Çeyrekte 5 Milyar Dolar Kar Elde Etti

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi