Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay Amerika’da Büyümesini Hızlandırmak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Samsung’un bu yıl Şubat ayında LoopPay’i satın alarak mobil ödeme sistemini güçlendirmeyi başarmıştı. Looppay’in sahip olduğu ödeme noktası avantajını değerlendiren Samsung, kendi ödeme sistemini geliştirerek geçtiğimiz Eylül ayında Samsung Pay’i Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunmuştu.

İlk olarak Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge sahiplerine sunulan Samsung Pay hizmetinin büyüme için ilk hamlesi, ödeme sistemini diğer alt model telefonlara doğru genişletmek olacak. 2016 itibarı ile, Samsung’un daha eski modellerine sahip kullanıcılar da Samsung Pay’i Amerika Birleşik Devletleri içerisinde kullanabiliyor olacak.

Samsung’un Samsung Pay ile ilgili ikinci geliştirmesi de online ödemelerde olacak. Şirketin Eş Genel Müdürü Thomas Ko’nun Reuters’a verdiği röportajda, kullanıcıların yakın zamanda Samsung Pay ile online ödeme işlemlerini de yapabileceklerini belirtti. Mağaza içi ödeme sistemlerinde Apple Pay ve Android Pay ile rekabet eden Samsung’un Samsung Pay ile online ödeme sistemlerine giriş yapacak olması PayPal ile de rekabete başlayacağı anlamına geliyor.

LoopPay’in teknolojisi sayesinde çoğu kredi kartı terminali ile uyumlu çalışabilen ve bu sayede Apple Pay’e göre avantajlı olan Samsung’un Samsung Pay ile ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

Related posts

İlk Kez, Müzik Dinleme Servislerinin Gelirleri, CD Satış Gelirlerini Geçti

Zehra Öney

The New York Times İlk Blipp’lenebilir Reklamını Yayınladı

Zehra Öney

İngiliz Kraliyet Ailesi Blippar ile Bir Arada

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi