Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Robot Teknolojisi Trend Teknolojiler

Walmart, Mağazalarının Temizliği için Robotları Kullanmaya Başladı

Walmart, Mağazalarının Temizliği için Robotları Kullanmaya Başladı

Walmart’ın beş mağazasının temizliği için robotlar test ediliyor.

Dünyanın en büyük perakende zincirlerinden biri olan Amerikalı Walmart, teknoloji alanında da yatırımlarını sürdürüyor. Mağazalarda yerleri temizlemek için kullanılan araçların sürücüsüz olarak çalışmasını sağlayan teknolojiyi test etmeye başlayan Walmart, yeni robotları 5 farklı mağazasında denediğini duyurdu.

Engadget tarafından yayınlanan habere göre, sürücüsüz olarak çalışabilen temizlik robotları Brain Corp. tarafından geliştirildi. İlk kullanımında bir insan tarafından yönlendirilen robot, bu sayede gideceği yolu “öğrendi.” Sensörleri sayesinde koridorlarda manevra yapabilen ve engellere takılmadan temizliğini yapabilen robot, Walmart’ın yanı sıra başka yerlerde de kullanılıyor.

Brain Corp İnovasyon ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Phil Duffy, Fox Business’a verdiği demeçte, bu teknolojinin Amerika çapında 50 alışveriş merkezi ve perakendecide kullanıldığını belirtiyor: “Ayrıca havalimanlarında, eğitim kampüslerinde, şirket kampüslerinde ve endüstri sitelerinde de varız. Ek olarak iş ortağımız SoftBank Robotics ile Japonya’da 2018 yazına kadar lansman yapacağız.” dedi.

Walmart ayrıca raflardaki yanlış yerleştirilmiş ürünleri, fiyatları ve envanter durumlarını kontrol etmek amacıyla raf tarayıcı robotlar da kullanıyor.

Sizce bu temizlik robotları insanların işlerini ellerinden alır mı?

Görsel: qz.com

Related posts

Tesla’ya Adalet Bakanlığından Soruşturma

Zehra Öney

Apple’ın Video Yayın Servisi, Bu Bahar Kullanıma Sunulacak

Zehra Öney

Sony Yeni Walkman’i ZX2’yi Tanıttı

Zehra Öney

3 comments

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi