Zehra Öney
Genel

Yahoo Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Yahoo için uzun süredir işlerin iyi gittiğini söyleyemeyiz. Marissa Mayer’in CEO olarak göreve başlamasından sonra Tumblr gibi büyük sosyal ağları bünyesine katan, 2014 yılında ise mobil analiz şirketi Flurry’yi satın alan Yahoo, buna karşın beklentileri karşılamaktan uzak bir seyir izlemişti.
Geçtiğimiz haftalarda ise, şirketin satılacağına dair söylentiler başlamıştı. Verizon ile TPG’nin yanı sıra, Bain Capital ve Vista Equity Partners’in birlikte teklif vermeye hazır olduklarını paylaştıkları süreçte, Yahoo da satın alımlar konusunda benzer şekilde düşündükleri partnerlerle çalışmaya hazır olduklarını paylaşmıştı.
Birinci çeyreğin sona ermesiyle birlikte, şirket mali raporlarını paylaştı. Rapora göre, Yahoo, birinci çeyrekte 1.08 milyar dolar gelir elde etti.
Yahoo’nun gelirlerinde dikkat çeken bir diğer konu ise, mobil gelirlerdeki artış oldu: Geçen yılın aynı döneminde mobilden 234 milyon dolar gelir elde eden Yahoo, bu senenin ilk 3 aylık döneminde 260 milyon dolar gelir elde etti. Şirketin kişisel bilgisayar reklamlarından elde ettiği gelir ise, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında 873 milyon dolardan 774 milyon dolara geriledi.

Related posts

Blogspot’taki Alt Domain’ler HTTPS Desteğine Kavuştu

Zehra Öney

Apple, Microsoft, Facebook ve Pek Çok Kurum Beyaz Saray’ın Kadınlara Eşit Ücret Taahhüdüne Katıldı

Zehra Öney

Google, Bulut Ticaret Platformu Orbitera’yı Satın Aldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi