Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Yazılım Gelirlerini Artırmaya Başlayan BlackBerry, Telefon Donanımı Üretmeyecek

Artık telefon donanımı üretmeyeceğini açıklayan BlackBerry, yazılım alanına odaklanacağını ve Kanada’daki tesislerinde sadece yazılım geliştireceğini belirtti.

Bir dönemin en önemli telefon markalarından biri olan BlackBerry, iPhone ve Android işletim sistemine sahip telefonların piyasaya çıkmasıyla zor günler geçirmeye başlamıştı. Eski popülaritesini yitiren Kanadalı telefon üreticisi, geçtiğimiz sene ilk Android işletim sistemine sahip cep telefonunu BlackBerry tarzında piyasaya sürmüş ancak beklediği satış rakamlarına ulaşamamıştı.

Blackberry CEO’su John Chen’in yaptığı açıklamaya göre, BlackBerry artık telefon donanımı üretmeyecek. Şirket, telefonları için gerekli donanımları Endonezya’da ürettirecek. BlackBerry’nin kendi mali takvimine göre, ikinci çeyrekte yazılım gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre iki kattan fazla arttığı için BlackBerry yazılım alanına odaklanacağını ve Kanada’daki tesislerinde sadece yazılım geliştireceğini belirtti.

BlackBerry’nin bu açıklaması borsadan da destek gördü: Açıklama sonrasında şirketin hisseleri borsada %5’in üzerinde değer kazandı.

Related posts

Kanada, Yüksek Hızlı İnternetin Yaşam Kalitesi için Zorunlu Olduğunu Açıkladı

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Kent Gazetesi

Zehra Öney

LG G7 ThinQ Tanıtıldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi