Zehra Öney
Sosyal Medya Sosyal Yaşam

YouTube Popüler Video Kanallarını İnsan Gücüyle İncelemeye Alıyor

YouTube Popüler Video Kanallarını İnsan Gücüyle İncelemeye Alıyor

Son dönemde yaşanan Logan Paul skandalı sonrası YouTube, önemlerini artırdı.

Geçtiğimiz haftaların en önemli konularından biri de ünlü YouTube fenomenlerinden Logan Paul’un ölü bir bedene yer verilen videosuydu. Videonun yayınlanmasının ardından sosyal medyada büyük bir tartışma başlamış ve Logan Paul özür videosu yayınlamış ve söz konusu videoyu kanalından kaldırmıştı.

YouTube ise konuyla ilgili geç açıklama yaptığı için özür dilemişti. Anlaşılan o ki, YouTube bu tür krizler yaşamamak için önlemlerini sıklaştırmaya başlıyor.

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre, YouTube artık en popüler video kanallarını insan gücüyle izleyecek. Tarihinde ilk kez böyle bir uygulamayı hayata geçirecek olan YouTube, videoların “reklam dostu ilkeleri” ile uyumlu olup olmadığını kontrol edecek. Bu sayede reklam verenler, “Google Öncelikli” kanalları tercih edebilecekler. YouTube ayrıca, o kanalların “manuel” olarak inceleneceğini ve reklamların sadece YouTube’un “reklam dostu ilkelerini karşılayan onaylanmış videolarda yayınlanacağını” da belirtiyor.

Google Öncelikli (Google Prefferred) kanalların incelemelerinin Şubat ortasına kadar ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlanması bekleniyor. Mart sonuna kadar Google Öncelikli kanalların olacağı diğer ülkelerdeki incelemeleri tamamlamayı planlıyor.

Bu konunun, bazıları tartışmalı YouTube ünlülerinin gelirlerinde azalmaya yol açması bekleniyor. Bazı YouTube ünlüleri konuyu tartışmaya başladılar bile.

İnsan gücüyle inceleme ne kadar faydalı olabilir, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Related posts

Facebook Alışveriş Deneyimini Geliştirmek için The Find’ı Satın Aldı

Zehra Öney

Çocuklar için YouTube Bugün Yayınlanıyor

Zehra Öney

Yakında YouTube Videoları Üzerinden Direkt Alışveriş Yapabileceksiniz

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi