Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

ABD’li iPhone Kullanıcıları Uygulamalar için Ne Kadar Harcama Yapıyorlar?

ABD’li iPhone Kullanıcıları Uygulamalar için Ne Kadar Harcama Yapıyorlar?

ABD’li iPhone kullanıcılarının 2019 yılında uygulamalara ortalama 88 dolar harcama yapmaları bekleniyor.

Uygulamaların kullanımı gün geçtikçe artarken, yapılan harcamalar da buna paralel olarak artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2017’nin Temmuz-Eylül arasını kapsayan 3 aylık döneminde App Store ve Google Play aracılığıyla dünya çapında 26 milyar adet uygulamanın indirildiği haberini paylaşmıştım.

Mobil uygulamaların giderek ne kadar önemli hale geldiğini, uygulamalar için harcanan meblağlar aracılığıyla da görmek mümkün. Sensor Tower tarafından hazırlanan ve TechCrunch’ta yayınlanan habere göre, ABD’li iPhone kullanıcıları 2012 yılında mobil uygulamalara ortalama 12 dolar harcama yaptılar. Harcama tutarı 2013’te 18 dolara, 2014 yılında 22 dolara, 2015 yılında ise 33 dolara yükselmişti.

2016 yılında ABD’li iPhone kullanıcıları mobil uygulamalara ortalama 47 dolar harcama yaptılar. Bu tutarın bu yıl 63 dolara ulaşması bekleniyor.

2019 yılında ise ABD’li iPhone kullanıcılarının uygulamalara 88 dolarlık harcama yapması bekleniyor. Bu tutarın büyük çoğunluğunu ücretli oyun indirmeleri ve oyun içi satın almaların oluşturması da bekleniyor. Rapora göre, bu 88 doların 60 doları (%70’i) oyunlar için harcanıyor olacak.

Görsel: idownloadblog.com

Related posts

Apple Watch Hücresel Bağlantıya Kavuşacak mı?

Zehra Öney

Pokemon Go’nun ABD’deki Günlük Gelirinin 1,6 Milyon Dolar Olduğu Tahmin Ediliyor

Zehra Öney

BlackBerry’nin Android İşletim Sistemli Telefonunun Görüntüsü Sızdı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi