Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Airbnb 850 Milyon Dolar Yatırım Aldı

2008 yılında San Francisco’da kurulan ve o günden bu yana 191 ülkedeki 34.000 yerleşim yerinde 1 milyon 500 binden fazla konaklama seçeneği sunan Airbnb, yeni bir yatırım turunu tamamladı.

Kullanıcıların kısa süreli olarak ev kiralamasına imkan tanıyan Airbnb, bu özelliği ile kısa sürede dünyanın ilgisini çekmiş ve tatile giden kullanıcıların en önemli araçlarından biri olmuştu.

Turizm sektörüne karşı yarattığı alternatif ile dikkat çeken Airbnb, F serisi turunu tamamlayarak 850 milyon dolarlık yatırım aldı:  Yatırım sonrasında değerlemesi 30 milyar dolara yükselen Airbnb, değerlemesi ile halka açık olmayan en değerli şirketlerden biri haline geldi. Geçtiğimiz yıl 1,5 milyar dolarlık bir yatırım aldıktan sonra operasyonlarını büyüten şirket, zaman zaman davalarla karşı karşıya kalıyor.

Bu yıl içinde Airbnb’nin Berlin’deki faaliyetlerine sınırlamalar getirilmişti. Karar kapsamında kullanıcılar, Airbnb aracılığıyla artık tüm evi ya da daireyi değil, ancak bir odayı kiralayabiliyorlar. 30 Nisan’da dolan deadline sonrasında Berlin’de listelenen kiralık yer sayısı %40 oranında azalmıştı.

 

Related posts

Apple iOS 10 ile Birlikte iMessage’a Sticker Ekleyecek

Zehra Öney

Blippar Türkiye’de

Zehra Öney

Yahoo da “Önce Mobil” Dedi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi