Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler

Pokemon Go 1 Ayda 200 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Son dönemin en önemli mobil oyunlarından biri olan ve dünya çapında bir fenomene dönüşen Pokemon Go ile ilgili gelir tahminleri de paylaşılmaya başlandı. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda ve Avustralya’da yayınlanan oyun, sonrasında Almanya ve Birleşik Krallık’ta yayınlandı. 22 Temmuz’da Japonya’da yayınlandıktan sonra Asya pazarında büyük bir ivme kazanan oyun, sonrasında pek çok ülkede daha kullanıma sunuldu. Henüz Çin, Hindistan ve Türkiye gibi pazarlarda resmi olarak yayınlanmayan oyunla ilgili Sensor Tower yeni bir rapor yayınladı.

Sensor Tower’ın raporuna göre, Pokemon Go, yayınlandıktan sonraki 1 ay içerisinde 200 milyon dolar gelir elde etti. Bu rapora göre, Pokemon Go, Clash Royale ve Candy Crush Soda Saga gibi oyunların gelirlerinden çok daha fazla gelir elde etti.

Japonya’daki lansmanından sonra gelirlerinde büyük bir artış gözlemlenen Pokemon Go’nun bir ayda 200 milyon dolarlık gelirine karşılık, Clash Royale, bir ayda 125 milyon dolar gelir elde etti. Buna karşılık Candy Crush Soda Saga’nın bir ayda elde ettiği gelirin 25 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Related posts

Fossil Yeni Akıllı Saatlerini Ön Siparişe Açıyor

Zehra Öney

Huawei, Mate X Katlanır Telefonunu Tanıttı

Zehra Öney

Apple’ın Yeni Tanıtımı 21 Mart’ta

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi