Zehra Öney
Event Mobil Pazarlama

Alibaba Yalnızlar Günü’nde Yeni Bir Rekor Kırdı

Alibaba Yalnızlar Günü’nde Yeni Bir Rekor Kırdı

E-ticaret için yılın en önemli günlerinden olan ve 11 Kasım’da kutlanan Yalnızlar Günü’nde Alibaba’nın toplam satış tutarı 17,79 milyar dolar olarak gerçekleşti. 

Her yıl Çin’de 11 Kasım’da kutlanan Yalnızlar Günü, özellikle e-ticaret açısından yılın en önemli günlerinden biri. Çin’de en çok satışın yapıldığı bu özel günde pek çok şirket kullanıcılar için promosyonlar ve indirimler sunuyor. Geçen yıl Alibaba, Yalnızlar Günü satışlarından 14,3 milyar dolar gelir elde etmişti.

2016 yılında ise Alibaba yeni bir etkinliğe daha imza atarak Çin’in en büyük şehirlerinden biri olan Shenzhen’de 4 saatlik bir şov düzenledi: Şovda Scarlett Johansson, David Beckham ve eşi Victoria Beckham, ünlü basketbolcu Kobe Bryant ve müzik grubu OneRepublic sahneye çıktı.

Gün boyunca süren alışverişlerde, Alibaba günün bitmesine 4 saat kala geçen yılın rekorunu kırarak 15 milyar dolar ciroya ulaştığını resmi Twitter adresinden duyurdu.

Günün sonunda ise Alibaba’nın toplam satış tutarı 17,79 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Gün içinde toplam 1,05 milyar adet ödeme işlemi gerçekleşti. Bu oran geçen yıla göre %48 oranında bir artışa tekabül ediyor.

Yalnızlar Günü, Amerika ve Batı dünyasındaki Black Friday ya da Cyber Monday satışlarından çok daha büyük bir etkinlik: Örneğin geçen yıl Şükran Günü dönemindeki Black Friday’de ABD’deki satışların toplam tutarı 4,5 milyar dolar olarak gerçekleşirken Cyber Monday’de 3 milyar dolarlık işlem gerçekleştirilmişti.

Related posts

Facebook F8 Konferansı’nda Pek Çok Yenilik Duyurdu

Zehra Öney

Mobil Dünya Kongresi: Ortamdaki Kimyasalların Kokusunu Alan Akıllı Telefon

Zehra Öney

Star Wars Rebels’i Blippar ile Keşfedin!

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi