Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Instagram’a Canlı Video Özelliği Geliyor

Instagram’a Canlı Video Özelliği Geliyor

Sosyal medyanın en hızlı büyüyen uygulamalarından olan Instagram, video alanında önemli hamleler yapmaya devam ediyor: Instagram’a canlı video özelliği geliyor.

İlk olarak 2013 yılında 15 saniyelik videoları kullanıma sunan Instagram, daha sonra videolar için süreyi ilk önce markalar, sonra da tüm kullanıcılar için 1 dakikaya yükseltmişti.

Bu yıl ise çokça tartışılan bir yeniliğe daha imza atan Instagram, “Stories” özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcıların onar saniyelik video ve fotoğraf paylaşmasını sağlayan ve 24 saat içinde yok olan bu içerikler hakkında Instagram’ın Snapchat’ten esinlendiği sektörde bolca konuşulmuştu.

Mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapmak ise 2015 yılının en önemli trendlerinden biri olarak hayatımıza girmişti. Meerkat ve Periscope ile başlayan bu alanda Facebook’un devreye girmesi, tüm dengeleri değiştirmiş ve ilk canlı yayın uygulaması olan Meerkat bu rekabet ile baş etmekle zorlandığı için uygulama dükkanlarından kaldırılmıştı.

Canlı yayın alanındaki son gelişme ise Instagram cephesinden geldi. Şirketin CEO’su Kevin Systrom Financial Times’a verdiği röportajda Instagram’ın canlı yayın üzerinde çalışmalar yaptığını doğruladı.

Systrom, canlı yayın konusundaki görüşlerini, “Canlı yayın bizim için son derece heyecan verici. Bizim (Instagram’da) yaptıklarımızı geliştirebileceğini düşünüyorum. Eğer ben sevdiklerimle ilişkilerimi güçlendirmeye çalışıyorsam canlı olarak video yayınlamak onlara daha yakın olmak için harika bir yol olur.” sözleriyle ifade etti.

Daha önce de Instagram’ın “Go Insta” özelliği aracılığıyla canlı yayın üzerinde çalıştığına dair ekran görüntüleri sızmıştı.

Related posts

Web Summit Bugün Dublin’de Başlıyor

Zehra Öney

WhatsApp Seamless Deneyim Sunmaya Başladı, Uygulama Artık Masaüstünde de Kullanılacak

Zehra Öney

Gençler Telefonlarına Çok Bağlılar, Peki Ya Büyükler?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi