Zehra Öney
Sosyal Medya

Amazon Video Direct, YouTube’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

YouTube, artan video izlenme sayısına bağlı olarak içerik üreticilerine ücret ödemeye başlamıştı. YouTube’un aldığı karar ile birlikte içerik üreticileri gelirin %55’ini alırken, geri kalan %45’ini de YouTube alıyordu. YouTube’un bu partner programı ile örneğin YouTube’un en çok takipçiye sahip olan kanalı PewDiePie, 2015 yılında 12 milyon dolar kazanmıştı.
İçerik üreticilerinin ilk tercihi olan YouTube’un yeni bir rakibi olabilir: Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, video servisini içerik üreticilere açıyor. Üstelik milyonlarca Prime kullanıcısı da hedef kitle olarak bekliyor.
Şirketin Amazon Video Direct olarak isimlendirdiği servisi ile, video içerik üreticileri Amazon müşterileri için içerik üretmenin yanı sıra bundan gelir de elde edecek. Amazon Video’nun Başkan Yardımcısı Jim Freeman “içerik üreticisi olmak için harika bir zaman. Amazon Video Direct ile video üretmek için artık daha fazla seçenek var. Ancak ilk defa video üreticilerinin yer alabileceği self-servis premium streaming üyelik servisi var. İçerik üreticilerinin izleyici, izleyicilerin de iyi içerik bulmalarını kolaylaştırdığımız için çok heyecanlıyız” dedi.
Amazon, Prime üyelerinin avantajını iyi kullanabilirse ve video içerik üreticileri de ilgi gösterirse video yayıncılığında yakın zamanda dengeler değişebilir mi, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Sosyal Medyada Mobil Kullanımı Yüzde 80’e Ulaştı

Zehra Öney

Amerikalı Kullanıcılar Her Ay 14 Saatini Facebook Mobil Uygulamasında Geçiriyor

Zehra Öney

Her 3 Amerikalı Kullanıcıdan 2’si Haberleri Sosyal Medyadan Alıyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi