Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Kar Amacı Gütmeyen Tüm Kuruluşlara Bağış Yapma İmkanı Sundu

Nepal’de 25 Nisan’da meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremden sonra pek çok bağış toplama kampanyası yapılmıştı. Bunlardan belki de en önemlisi Facebook’un başlattığı ve 2 gün içerisinde 10 milyon dolardan fazla bağış toplanmasını sağlayan kampanya oldu. Facebook, her kullanıcının Haber Kaynağı’nda en üst sırada yer verdiği bağış toplama arabirimiyle hem çok faydalı hem de son derece bütüncül bir çalışma gerçekleştirmişti.

Facebook, Nepal depreminde uyguladığı ve büyük başarı sağlayan bu özelliğini, kar amacı gütmeyen kuruluşların sayfasına ekleyeceğini duyurdu. Dünden itibaren Facebook’taki kar amacı gütmeyen sayfalar, hem kendi sayfaları hem de hazırladıkları reklamlarda eyleme geçme butonu olarak Bağış Yap’ı kullanabilecekler.

Facebook’un 2013 yılında ilk kez, aralarında Amerikan Kanser Derneği ve Amerikan Kızıl Haç’ın da bulunduğu çok az sayıdaki kuruma sunduğu özelliğin tüm kar amacı gütmeyen kuruluşlara genişletilmesi oldukça önemli. Kullanıcılar, Bağış Yap butonuna bastıklarında kredi kartları ya da PayPal ile bağışlarını yapabiliyor olacaklar. Standart olarak (ülkelere göre değişiklik gösterebilir) 10, 25, 50 ve 100 dolar seçeneği bulunan bağış tutarını, kullanıcılar dilerlerse kendileri de belirleyebilecekler.

Related posts

Facebook’ta En Çok Video Paylaşılıyor

Zehra Öney

LinkedIn 2015’in İlk Çeyreğinde 638 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Markaların Mutlulukla Bir İlgisi Var mı?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi