Zehra Öney
Genel

Windows 10 Yayınlandıktan 4 Hafta Sonra 75 Milyon Cihazda Kullanılmaya Başladı

Microsoft’un sadece bilgisayarlar için değil, tablet ve mobil cihazlarda da kullanılabilecek olan yeni işletim sistemi Windows 10 pek çok yeni özelliğin yanı sıra, Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarının bilgisayarlarına ücretsiz olarak yüklenebilme özelliği ile dikkat çekmişti.

Microsoft, 29 Temmuz’da yayınladığı işletim sisteminin 4 hafta gibi kısa bir sürede 75 milyon cihaz üzerinde çalışmaya başladığını belirtti. Şirket ilk 24 saat içerisinde 14 milyon cihazda kullanılan işletim sisteminin 2-3 yıl içerisinde de 1 milyar cihazda kullanılmasını beklediğini de açıkladı. Bununla birlikte uygulamaların indirilme sayıları da bir önceki işletim sistemine oranla oldukça yüksek değerde. Microsoft Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi’nin Twitter sayfasında açıkladığı bilgiye göre, Window 10’daki uygulama indirme sayısı, Windows 8’e göre 6 kat daha fazla olarak gerçekleşti.

Windows 10’dan memnun olmayan 8.1 kullanıcıları ise, eski işletim sistemlerine yükseltme işleminden sonraki 1 ay içerisinde geri dönebilecekler.

Related posts

Tinder, Orijinal Uygulamadan 25 Kat Daha Küçük Boyutlu Lite Uygulaması Geliştirdi

Zehra Öney

Markalar Hangi İçerikleri Üretiyor, Hangilerini En Etkili Buluyor?

Zehra Öney

Amazon Prime Teslimat Süresini 2 Günden 1 Güne Düşürüyor

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi