Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple; Mac ve iPad Etkinliğini Duyurdu

Apple; Mac ve iPad Etkinliğini Duyurdu

Apple, yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliğini 30 Ekim’de düzenleyecek.

Geçtiğimiz Ağustos ayında hisselerindeki yükseliş sayesinde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Apple, Eylül ayında yeni iPhone telefonlarını ve Apple Watch’un yeni serisini tanıtmıştı. Aradan geçen yaklaşık 1,5 aylık süre sonunda Apple bu defa Mac ve iPad’lere yönelik etkinliğini duyurdu.

Tech Crunch tarafından yayınlanan habere göre, şirket, Brooklyn’de düzenleyeceği etkinlik için davetiyeleri göndermeye başladı.

Habere göre, Apple’ın yeni iPad Pro modelini tanıtması bekleniyor. İlk olarak 2015 yılında tanıtılan yeni iPad Pro serisi, 10,5 ve 12,9 inçlik modelleriyle, tabletlerin yapabileceklerini bir adım daha öteye taşıma amacıyla kullanıma sunulmuştu. Kendi ürün grubu arasında ayrı bir yer edinen iPad Pro’nun yeni versiyonuna dair çok fazla detay sızmadı.

Mac ürün grubunda ise beklentiler, Apple’ın yeni bir Macbook Pro tanıtacağı ihtimaline odaklanıyor. The Verge tarafından yayınlanan haber de, Apple’ın uzun süredir beklenen yeni Macbook Air modelini tanıtmasına odaklanıyor.

Apple’ın ayrıca iOS 12’nin yeni güncellemesi iOS 12.1’e dair de tanıtım yapması bekleniyor. iOS 12.1, FaceTime’da grup araması desteği sunacak.

Görsel: macworld.co.uk

Related posts

ABD’de Evlerin %60’ında İnternete Bağlı TV Cihazı Var

Zehra Öney

Apple iPhone 6 Fotoğraf Galerisi Açtı

Zehra Öney

Google Mobil Aramaya Yeni Öneriler Eklemeye Başladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi