Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Yeni iPhone Modellerini Tanıttı

Apple Yeni iPhone Modellerini Tanıttı

Steve Jobs Theater’da düzenlenen etkinlikte Apple, 3 yeni iPhone modelini tanıttı.

Apple, uzun süredir merakla beklenen etkinliğini 12 Eylül’de yeni merkezinde inşa edilen Steve Jobs Theater’da düzenledi. 2 saat süren etkinliğin öne çıkan duyuruları şunlar oldu:

Apple yeni Apple TV’sini tanıttı. Apple TV 4K olarak isimlendirilen yeni televizyon arabirimi, 4K çözünürlüğü destekliyor. Apple TV 4K ayrıca HDR (High Dynamic Range – Yüksek Dinamik Aralık) sayesinde daha parlak ve gerçekçi renkler sunacak.

Apple Watch Series 3 ise, uzun süredir beklenen hücresel desteğine nihayet kavuştu. Artık kullanıcılar iPhone’ları yanında olmadan da çağrıları cevaplayabilecekler. 50 metre suya dayanıklılık derecesine sahip olan Apple Watch Series 3 sayesinde kullanıcılar Apple Music aracılığıyla şarkılarını da dinleyebilecekler.

iPhone 8 ise yine iki farklı modelle tanıtıldı: Standart iPhone 8 4,7 inç, iPhone 8 Plus ise 5,5 inç ekran boyutuyla geliyor. Altın, gümüş ve uzay grisi renklerine sahip olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ların arka panelleri camdan üretildi. Ek olarak kablosuz şarjı destekleyen iPhone 8, aynı zamanda yeni A11 Bionic çipi sayesinde artırılmış gerçeklik oyunları ve uygulamalarını da destekliyor olacak.

iPhone X olarak isimlendirilen yeni iPhone modeli ise fiziksel Home tuşunu içermiyor. Bu açıdan kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunacak olan iPhone X, ön yüzünün neredeyse tamamını kaplayan 5,8 inç Super Retina ekrana sahip: Bu da inç başına 458 piksel demek.

Siz Apple’ın yeni tanıttığı ürünleri nasıl buldunuz?

Görsel: money.cnn.com

Related posts

Super Mario Run’dan Rekor Bekleniyor

Zehra Öney

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi 2016’ya Kadar 60 Milyar Dolar Değerine Ulaşacak

Zehra Öney

Facebook Lise ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Uygulaması Lifestage’i Yayınladı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi