Zehra Öney
Trend Teknolojiler

Arama Kurtarmadan Balıkçılığa Kadar Geniş Bir Kullanım Alanına Sahip Yunus Şekilli Drone

Arama Kurtarmadan Balıkçılığa Kadar Geniş Bir Kullanım Alanına Sahip Yunus Şekilli Drone

PowerDolphin isimli yunus şekilli drone pek çok alanda kullanılabilecek.

Drone’lar günümüz teknolojisinin en öne çıkan konularından sadece biri. Uçan drone’ların yanı sıra, yüzen drone’lar da yavaş yavaş görücüye çıkıyor. Bunlardan biri de yunus şekline sahip olan PowerDolphin.

4K HD kameraya sahip olan PowerDolphin, 1080p çözünürlüğünde gerçek zamanlı video transferi yapabiliyor. Bataryasıyla 2 saatlik kullanım süresi sunmasının yanı sıra 1 km’lik bir alanda uzaktan kumanda ile yönlendirilebiliyor. Düşük hızda saniyede 2 metre, orta seviye hızda saniyede 3 metre, hızlı modda ise saniyede 5 metre mesafe katedebilen PowerDolphin, su altında ve su üstünde çekim yapabiliyor.

Arama kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek olan PowerDolphin sayesinde örneğin boğulmakta olan ya da denize düşen kişilere can yeleği ulaştırmak mümkün olacak. Halihazırda drone’lar boğulma olaylarında kullanılıyor. Avustralya’da ilk kez yüzücülerin drone’lar sayesinde kurtarıldığını sizinle paylaşmıştım.

PowerDolphin aynı zamanda balıkçılıkta da kullanılabiliyor: Farklı sularda çeşitli balıkları yakalamak için özelleştirilebilen yem bölmesine sahip olan PowerDolphin’in uzaktan kumandası ve kamerası sayesinde kolayca balık yakalamak mümkün hale geliyor.

PowerDolphin’in tanıtım videosunu bu adresten izleyebilirsiniz.

Görsel: powervision.me

Related posts

Yapay Zeka Uzmanlarına Olan İhtiyaç Artıyor

Zehra Öney

Haber Ajansları da Yapay Zekayı Kullanmaya Başladı

Zehra Öney

Foxconn Neredeyse Tüm Çalışanlarını Robotlar ile Değiştirecek

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi