Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Bankalar Sundukları Servisi Sanal ve Artırılmış Gerçeklik ile Bütünleştiriyor

Bankalar Sundukları Servisi Sanal ve Artırılmış Gerçeklik ile Bütünleştiriyor

Bankalar kullanıcılarına sanal ve artırılmış gerçeklik ile yeni hizmetler sunuyor.

Dünyanın en önemli uluslararası yazılım şirketlerinden biri olan SAP SE, bankalar için sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimi üzerinde çalışıyor. Dünya çapında 335.000’den fazla çalışanı olan ve 180 ülkede ofisleri bulunan SAP SE bünyesindeki SAP Co-Innovation Lab ile global bir banka iş birliği kapsamında önemli bir proje hayata geçirildi.

Bankanın mobil uygulamasını adeta bir emlak broker’ına dönüştüren proje kapsamında kullanıcılar, evlerinin rahatlığında ev arayabilecekler.

Kullanıcılar sanal gerçeklik başlığı aracılığıyla yeni ev arayabilecek, bütün mahalleyi havadan görüntüleyebilecek, ek olarak evin çatısını kaldırarak odalar arasında yürümeyi deneyimleyebilecekler.

Artırılmış gerçeklik sayesinde ise kullanıcılar, telefonlarını beğendikleri evlere doğru tutarak evler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Kullanıcılar evin fiyatını, yakındaki okul, hastane, alışveriş merkezleri gibi kuruluşlara dair bilgileri de alabilecekler.

Öte yandan kullanıcılar, beğendikleri evleri favorilerine ekleyebilecekler. Banka görevlileri ise kullanıcıların varlıklarını, borç toplamlarını ve net gelirlerini görebilecekler. Bu sayede bankalar, kullanıcıların beğendikleri evler için mortgage onayı hakkında ön bilgilendirme yapabilecek.

Siz de bu tür bir artırılmış gerçeklik deneyimi ile ev aramak ister miydiniz?

Related posts

Apple, Apple Pay’i Kanada’da Sonbaharda Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Otonom Araçların 2021’de Londra Yollarında Olması İçin İki Şirket Anlaşma Yaptı

Zehra Öney

Biyometrik Özelliğe Sahip Cihaz Sayısı Artıyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi