Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Geliştiriciler 2008’den Bu Yana App Store’dan Ne Kadar Kazandı?

Geliştiriciler 2008'den Bu Yana App Store'dan Ne Kadar Kazandı?

Apple’dan yapılan açıklamaya göre, 2008’den günümüze geliştiriciler 70 milyar dolardan fazla kazandı.

iPhone’un hayatımıza girişi cep telefonu sektörünü baştan aşağı değiştirdi ancak bir başka önemli değişiklik ise App Store’un, daha geniş perspektiften söylersek uygulama mağazalarının hayatımıza girmesi oldu. Çünkü uygulama mağazalarında yer alan uygulamalar, son kullanıcılara telefonlarını diledikleri gibi özelleştirme imkânı sundu. Geliştiriciler de yayınladıkları uygulamalar ile yepyeni fırsatlar yakaladı. Instagram, WhatsApp, Angry Birds, Snapchat, Clash of Clans, Candy Crush gibi uygulamalar milyon dolarlık şirketler haline geldi.

Business Insider’da yayınlanan habere göre, geliştiriciler 2008 yılından bu yana App Store’dan 70 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Geliştiriciler sadece 2016’da 20 milyar dolardan fazla kazanmışlardı ki bu meblağ, 2015 kazançlarının %40’ından fazlasına tekabül ediyordu.

Haberde uygulama geliştiricilerinin büyük çoğunluğunun Hindistan’da olduğu belirtilirken Apple’ın sadece Hindistan’da 640.000’den fazla geliştirici iş kolunu ve iOS ekosistemindeki diğer pozisyonları desteklediği belirtildi.

Related posts

Webrazzi Mobil 2017 Konferansımızın İlk Konuşmacıları Belli Oldu | Webrazzi

Zehra Öney

Facebook, Mesajlaşma Özelliğini Mobil Uygulamasından Sonra Mobil Sitesinden de Kaldırıyor

Zehra Öney

ABD’li Her Beş Kullanıcıdan Biri Chatbot ile Etkileşime Girdi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi