Zehra Öney
Sosyal Medya

Bir Başarı Hikayesi: Reddit, Facebook’u Geçerek Amerika’nın En Çok Ziyaret Edilen 3. Sitesi Oldu

Bir Başarı Hikayesi: Reddit, Facebook’u Geçerek Amerika’nın En Çok Ziyaret Edilen 3. Sitesi Oldu

Reddit, Amerika’nın en çok ziyaret edilen 3. sitesi oldu.

2005 yılında kurulan Reddit, o günden bu yana başta Amerika ve İngilizce konuşulan ülkeler olmak üzere dünyanın pek çok ülkesindeki kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Kullanıcıların yeni konular açarak görüşlerini paylaştığı, sorular sorduğu ve yanıtlar verdiği Reddit, hızla büyüdü ve Alexa verilerine dayandırılarak The Next Web’de yayınlanan habere göre Amerika’nın en çok ziyaret edilen 3. sitesi haline geldi. Reddit, şu anda Facebook, Twitter, Instagram, Amazon, Tumblr, Wikipedia ve Yahoo! gibi pek çok önemli siteden daha fazla ziyaretçi çekiyor. Amerika’da en çok ziyaret edilen ilk iki site ise Google ve YouTube.

Peki Reddit nasıl bu kadar başarılı olabildi?

Bunun en önemli sebeplerinden biri, içeriğini kullanıcıların oluşturması: Öyle ki aklınıza gelebilecek hemen her konuda Reddit’te yazılmış bir konu başlığı bulmanız mümkün. Aklınıza gelen konu Reddit’te yoksa bu durumda siz yeni bir konu açarak bu konuyu paylaşabilir ve diğer kullanıcıların yorumlarını paylaşmalarını sağlayabilirsiniz. Reddit’te paylaşılan içeriklerin bazıları öylesine iyi oluyor ki pek çok basın kuruluşu, bu paylaşımları haberleştiriyor.

Moderatörlerin, sitede yayınlanan içerikleri ve kullanıcıları yakından takip ettiği site, kullanıcılarına verdiği değeri, 2014 yılında aldığı yatırımla bir kez daha göstermişti. 2014 yılında 50 milyon dolar yatırım alan site, bu tutarın %10’unu, yani 5 milyon dolarını, kullanıcıların belirlediği kurumlara bağışlamıştı.

Reddit, aynı zamanda ünlü kişiler ile yaptığı AMA’larla da dikkat çekiyor. AMA (Ask Me Anything – Bana İstediğini Sor) etkinliklerinde Barack Obama, Bill Gates, Elon Musk, Madonna ve daha pek çok ünlü isim, kullanıcılardan gelen soruları yanıtlamıştı.

Her geçen gün daha fazla ziyaretçi toplamayı başaran Reddit’in, Amerika’nın en çok ziyaret edilen 3. sitesi haline gelmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Related posts

Twitter Periscope’u Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Amerikalı Kullanıcılar Her Ay 14 Saatini Facebook Mobil Uygulamasında Geçiriyor

Zehra Öney

Facebook Mentions Uygulamasına Canlı Yayın Desteği Ekledi

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi