Zehra Öney
Sosyal Medya

Snapchat 1,8 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Son dönemin en hızlı büyüyen sosyal medya ağlarından Snapchat, her geçen gün yeni üye kazanmasının yanı sıra, yatırım almaya da devam ediyor. 1,8 milyar dolarlık Seri F yatırım turunu tamamlayan Snapchat’in piyasa değerlemesinin de bu yatırımla birlikte 20 milyar doları geçeceği belirtiliyor.
Aralarında General Atlantic, Sequoia Capital, T. Rowe Price, Lone Pine, Glade Brook Capital, IVP, Coatue Management ve Fidelity gibi kurumların da bulunduğu yeni yatırım ile Snapchat büyüme grafiğini sürdürecek.
Yatırımla birlikte, Snapchat’in 2015’in raporları da sızdı. Şirketin 2015 yılındaki toplam geliri 59 milyon dolar iken, bu yıl için gelir beklentisi 250 ila 350 milyon dolar arasında. 2017 yılı için gelir beklentisi ise 500 milyon ila 1 milyar dolar arasında.
Aralık 2015 itibarı ile günlük 110 milyon aktif kullanıcısı olduğu bilinen Snapchat, henüz halka açılmadığı için dönemsel raporlar yayınlamıyor ve bu sebeple de üye sayısı şu an için tam olarak bilinmiyor.
Geçtiğimiz aylarda bütün Chat deneyimini güncelleyen, haraketli objelere 3 boyutlu emoji ve sticker’lar ekleme özelliği sunan Snapchat, aynı zamanda günlük 10 milyar video izlenme sayısına sahip.

Related posts

Artık Facebook Fotoğraflarınıza Yazı ve Etiket Ekleyebileceksiniz

Zehra Öney

Meerkat Canlı Yayına Konuk Alma Özelliği Ekledi

Zehra Öney

Instagram Taslak Olarak Kaydetme Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Sundu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi