Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Toyota ve Uber Stratejik Ortaklıklarını Duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan yolculuk servislerinden Uber, büyüme planlarını hayata geçirmeye devam ediyor. En son yapılan açıklamaya göre Uber ile Toyota stratejik ortaklıklarını duyurdu.
Uber tarafından “otomotiv sektörünün lideri ve dünya çapındaki Uber platformunun en popüler araçlarından biri” olarak nitelendirilen Toyota ile Uber’ın iş birliği kapsamında araç finans programının genişletilmesi de dahil olmak üzere birkaç aşamada çalışmalar yapılacak.
Detaylar hakkında çok kesin bilgilerin paylaşılmadığı anlaşmada, Toyota ve Uber’ın birlikte ulaşım sektörünün geleceğini keşfetmek üzere anlaştıkları ve iş birliklerini sektörel ve yasal düzenlemelere, iş koşullarına ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillendirecekleri belirtildi.
Toyota anlaşması ile Uber, Uber Xchange olarak bilinen finans programını geliştirecek ve sürücüsüz araçlar konusundaki çalışmalarına hız verecek.
Geçen Kasım ayında Toyota Research Institute’a 1 milyar dolarlık yatırım yapan Toyota da, aynı zamanda yapay zeka ve robotik sürücüsüz araçlar konusunda çalışmalarını sürdürecek.
Geçtiğimiz haftalarda Apple’ın Çinli Didi Chuxing’e 1 milyar dolarlık yatırım yapmasının ardından Toyota ve Uber’ın iş birliği de son derece önemli. Yolculuk sektöründe neler olacak, hep birlikte göreceğiz.

Related posts

Apple; Mac ve iPad Etkinliğini Duyurdu

Zehra Öney

Rusya’daki Tretyakov Galerisinde Sanatçılar Sanal Gerçeklik ile Keşfediliyor

Zehra Öney

Blippar, Binocular’ı Satın Aldı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi