Zehra Öney
Genel

Spotify Aileler İçin Üyelik Ücretinde İndirim Yaptı

Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme uygulamalarından Spotify, 30 milyon ücretli üyeye sahip. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl pazara giren Apple Music servisi, aradan geçen bir yılda 13 milyon ücretli üyeye ulaşınca Spotify çeşitli önlemler almaya başlamıştı. Nisan ayında 1 milyar dolarlık yatırım alan Spotify, rekabetteki avantajını korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Spotify’ın aldığı yatırımla ilgili yazımı https://www.zehraoney.com/2016/04/03/apple-music-ile-rekabette-avantaj-yakalamak-icin-spotify-1-milyar-dolar-yatirim-aldi/ adresinden okuyabilirsiniz.
Spotify, 2014 yılında aileler için üyelik sistemini tanımlamıştı. Üyelik sistemine göre, her yeni üye %50 indirim sahibi oluyordu. Bu sayede iki kişilik üyelikler için 14.99, üç kişilik üyelikler için 19.99, dört kişilik üyelik için 24.99 ve beş kişilik üyelikler için 29.99 dolarlık bir ödeme servisi bulunuyordu.
Apple Music piyasaya girdiğinde ise bireysel üyelikler için 9.99 dolar ile altı kişiye kadar aile üyeliği için 14.99 dolarlık bir fiyat belirlemişti.
Spotify’dan yapılan açıklamaya göre, artık Spotify üyeleri de bireysel ve aile üyelikleri için tek fiyat tarifesinden ödeme yapacaklar. Bireysel üyelik ücretleri 9.99 dolar iken, aile üyelikleri için sadece 14.99 dolarlık tek bir fiyat uygulanacak ve bu fiyat 6 kişiye kadarlık üyelikleri kapsayacak.
Spotify’ın yeni üyelik sistemi Kanada dışındaki tüm ülkelerde geçerli olacak.

Related posts

Windows 10, 200 Milyon Barajını Geçti

Zehra Öney

Netflix, Türkiye ile Birlikte 130 Ülkede Daha Hizmet Vermeye Başladı

Zehra Öney

Apple Music 10 Milyon Ücretli Üyeye Ulaştı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi