Zehra Öney
Sosyal Medya

Instagram, Insights ile Takipçi ve Gönderilere Dair Analizler Sunacak

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal ağlarından biri olan Instagram, geçtiğimiz haftalarda marka ve kurumlar için iş hesaplarını kullanıma sunacağını açıklamıştı. Bunun yanı sıra yakın zamanda “Insights” olarak adlandırılacak olan servis ile, takipçilerin demografik bilgilerinin yanı sıra gönderilerin analizleri de yer alacak.
Takipçi analizlerinde, markalar takipçilerinin lokasyon, yaş ve cinsiyet bilgilerini görebilecekler. Takipçilerin ülke ve şehir bilgileri ile özellikle uluslararası ve çok takipçili hesaplar, paylaşım zamanlarını çok daha iyi belirleyebilecekler. Ayrıca markalar, takipçi sayılarındaki artışı da saatlik ya da günlük bazda takip edebilecekler.
Gönderi analizlerinde ise, markalar erişimi, etkileşimleri, web site tıklamalarını ve diğer takipçi aktivitelerini görüntüleyebilecekler. Bu sayede de markalar, hangi gönderilerinin daha iyi performans gösterdiklerini ve web sitelerine hangi gönderilerin daha fazla tıklanma oluşturduğunu görüntüleyebilecek ve içerik stratejilerini geliştirebilecekler.
Ayrıca markalar bir önceki hafta ya da bir önceki ayda en çok etkileşim alanlarını sırayla görüntüleyebilecekler.

Related posts

LinkedIn Üçüncü Çeyrek Verilerini Açıkladı

Zehra Öney

Facebook 360 Derece Videoları Desteklemeye Başladı

Zehra Öney

Snapchat Etkisi: Line ve WeChat’ten Sonra Facebook Messenger da Yok Olan Mesajları Test Ediyor

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi