Zehra Öney
Siber Güvenlik Sosyal Medya

Papua Yeni Gine, Facebook’u 1 Ay Boyunca Yasaklıyor

Papua Yeni Gine, Facebook’u 1 Ay Boyunca Yasaklıyor

Papua Yeni Gine, Facebook’taki sahte hesapları ve Facebook’un ülke üzerindeki etkisini araştıracak.

Dünyanın en büyük kullanıcı tabanına sahip olan sosyal medya devi Facebook’un Papua Yeni Gine’de 1 ay boyunca yasaklanması gündemde.

2016 yılındaki nüfus sayımına göre 8 milyondan fazla bir nüfusa sahip olan Güney Asya ülkesi Papua Yeni Gine’de, internet erişimi olan kişi sayısı, nüfusun sadece %10’unu oluşturuyor. 2016 yılında siber suçlar için çıkarılan yasa kapsamında incelenecek olan Facebook’un 1 ay boyunca yasaklı kalması da son derece radikal bir karar.

BBC’de yayınlanan habere göre Papua Yeni Gineli yetkililer bu 1 aylık yasaklama sırasında Facebook’un nasıl kullanıldığını, 2016’da çıkarılan yasanın ihlal edilip edilmediğini analiz edecekler. Yalan ya da yanlış yönlendirme yapan haberlerin yanı sıra, sahte hesaplar ve pornografik içeriklerin de inceleneceği araştırmada, Facebook’un ülke üzerindeki etkisi değerlendirilecek.

Haberleşme Bakanı Sam Basil’in duyurduğu yasaklama haberi dünya çapında yankı uyandırdı. Ek olarak Haberleşme Bakanı, Papua Yeni Gine’nin Facebook’a rakip bir sosyal medya sitesi kurabileceğini de ekledi.

Siz bu yasak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Related posts

Facebook İş Dünyasına Özel Mesajlaşma Uygulaması Work Chat’i Yayınladı

Zehra Öney

MMA Türkiye Olarak Mobil Pazarlama ve Mobil Reklam Sektörlerini Değerlendirdik

Zehra Öney

YouTube’daki Bir Kanal Satıldı

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi