Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blıppar Mobil ve Dijital Teknolojiler

Blippar 54 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blippar 54 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blippar ekibi olarak çok heyecanlıyız! Görsel arama motoru ile artırılmış gerçekliği bambaşka bir boyuta taşıyan Blippar, 54 milyon dolar yatırım aldı. 

Blippar ekibi olarak çok heyecanlıyız! Çünkü 2011 yılında kurulduktan kısa süre sonra dünya çapında ses getiren projeler ortaya çıkaran ve 2015 yılında görsel arama motoru ile artırılmış gerçekliği bambaşka bir boyuta taşıyan Blippar, 54 milyon dolar yatırım aldı.

Geçtiğimiz yıl görsel arama motorunu kullanıma sunan Blippar uygulaması ile kullanıcılar artık çevrelerinde gördükleri herhangi bir objeyle ilgili bilgilere ulaşabiliyorlar. Üstelik bunu yapmak için arama motoruna girerek ilgili kelimeyi yazmalarına da gerek yok! Yapmaları gereken tek şey telefonlarını bilgi almak istedikleri objeye tutmak. Bu sayede kullanıcılar beğendikleri ayakkabıyı internette bulabilir ve hatta sipariş verebilirler.

Yatırım ile ilgili olarak CNBC’ye konuşan Blippar Kurucusu ve CEO’su Ambarish Mitra, “İnsanlar dünya hakkında giderek daha fazla merak duyuyorlar ancak merak ettiklerinin büyük bölümü cevaplanmadan kaldı. Dijital insanlar olarak başardığımızı sanabiliriz ve siz cevabın Google ya da Yahoo olduğunu düşünürsünüz ancak pazarda hala büyük bir boşluk var. Hala dünyadaki her şeyi işaret edemiyor, onu tanımlayamıyor ve onun hakkında daha fazlasını öğrenemiyorsunuz.” sözleriyle görsel arama motorunun öneminden bahsetti.

Dünya çapında 65 milyon kullanıcısı olan Blippar, aldığı yatırımın büyük bölümünü ekibini büyütmek için kullanacak.

2015 yılında gelirlerini %100 oranında artıran Blippar’ın CEO’su Ambarish Mitra’nın CNBC’ye verdiği röportajı bu adresten izleyebilirsiniz.

Related posts

Lalamove ile Taşımacılık Sektörü de Artık Mobil

Zehra Öney

Yeni Apple Watch Haziran’da Tanıtılabilir

Zehra Öney

Dijital Dönüşüm: Markalar ve Şirketler Neler Yapmalı?

Zehra Öney

1 comment

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi