Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay ile 500 Milyon Dolarlık İşlem Yapıldı

Samsung’un geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu mobil ödeme sistemi Samsung Pay, büyümesini sürdürüyor. Bank of America, Citibank ve Chase Bank gibi Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli bankalarıyla birlikte çalışan Samsung Pay, Wells Fargo’yu da bünyesine kattığını duyurdu.

Toplam 1 milyar 690 milyon dolarlık varlığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük dördüncü bankası olan Wells Fargo müşterileri de artık Samsung Pay ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Samsung Pay, sadece yakın alan iletişimini (NFC) desteklemiyor. Kullanıcılar ayrıca manyetik banta sahip olan kredi kartı/banka kartı gibi kartlarıyla da ödeme yapabildikleri için Samsung Pay, diğer rakipleri olan Apple Pay ve Android Pay’e göre daha avantajlı durumda.

Şimdiye dek Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren Samsung Pay, 5 milyon kullanıcıya ve gerçekleşen işlemlerin 500 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

Bu ay içerisinde Çin’de hizmet vermeye hazırlanan Samsung Pay’in yakın zamanda Brezilya, Singapur, Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulması bekleniyor.

Related posts

TikTok’un Yaratıcısı Bytedance Akıllı Telefonunu Geliştiriyor

Zehra Öney

iOS 12, En Hızlı Benimsenen Apple İşletim Sistemi Oldu

Zehra Öney

Pinterest’in Satın Alınabilir Pin’leri Artık iPhone ve iPad’lerde

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi