Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Basında Blıppar İnternet Haber Mobil ve Dijital Teknolojiler

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney Oldu | Computerworld

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney Oldu | Computerworld

Dünyanın lider Augmented Reality (Türkçesi artırılmış gerçeklik) platformlarından Blippar, 10. merkez ofisini Türkiye’de açtı. Blippar Türkiye’nin başına, sektörün deneyimli üst düzey yöneticilerinden ve girişimcilerinden Zehra Öney getirildi. 

2011 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan Blippar Londra, New York, San Francisco, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokyo, Amsterdam, Yeni Delhi ve şimdi de İstanbul’da şube açarak hızla büyüyor. Dünyanın önde gelen markaları, yayıncıları, reklamcıları ve eğitimcileri için çalışan Blippar, artırılmış gerçeklik ve görsel tanıma teknolojileriyle, fiziksel dünyayı hareketlendiriyor.

15 yılı aşkın mobil ve dijital sektör deneyimiyle  Blippar’ın Türkiye CEO’luğu görevine getirilen Zehra Öney, daha önce  Turkcell’de Uluslararası İş Geliştirme, Avrupa Birliği ve Amerika İlişkileri’nde  üst düzey görevler üstlenmiş, ardından  çalıştığı dönemin önde gelen mobil-dijital pazarlama ve reklam şirketinde genel müdürlük görevi yürütmüştü. Blippar’ın yeni nesil görsel tarayıcı olma hedefini izleyecek, bu vizyona bağlı güçlü bir ekip oluşturan Öney, yeni görevinin yanı sıra 2011’de kurduğu mobil-dijital pazarlama, reklam, sosyal medya konularında faaliyet gösteren ve sektörün yakından tanıdığı 360+ Media Interactive’in Ajans Başkanlığı’nı da yürütmeye devam ediyor.

Öney son yıllarda başta Yeditepe Üniversitesi olmak üzere çok sayıda üniversite ve yerli-yabancı organizasyonlarda mobil pazarlama ve ilintili dersler vermekte ve konferanslarda konuşmacı olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Kaynak: computerworld.com.tr

Blippar Türkiye CEO’su Zehra Öney Oldu

Related posts

Google Brillo ile Nesnelerin İnternetini Android’e Taşıyor

Zehra Öney

Geçen Yıl 200’den Fazla Mobil Uygulama ve Siteden Kişisel Bilgiler Sızdırıldı

Zehra Öney

ABD’li iPhone Kullanıcıları Uygulamalar için Ne Kadar Harcama Yapıyorlar?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi