Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Candy Crush’ın Yaratıcısı King, İkinci Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

2012 yılında ilk olarak Facebook için yayınlanan ve kısa sürede iOS, Android, Windows Phone platformlarında bir fenomene dönüşen, hatta bir dönem dünyanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Güney Koreli şarkıcı Psy’ın Gentleman klibinde de ürün yerleştirmesi bulunan Candy Crush’ın geliştiricisi King, bu oyunun yanında pek çok farklı oyun da üreten ve uzun süredir en çok kazanan uygulama geliştirici şirketlerden biri halinde.

Şirketin yayınladığı 2015 ikinci çeyrek raporu da bunu doğrulasa da, geçen yıla göre biraz düşüş gözlemleniyor. İkinci çeyrekte 529 milyon dolar gelir elde eden şirketin gelirleri geçen yıla göre %13 azalmış durumda. Şirketin bu dönemdeki net geliri de 119.3 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirketin ortalama ödeme yapan kullanıcı başı geliri ise 23.26 dolara yükseldi. Bununla birlikte şirketin ödeme yapan kullanıcı sayısında düşüş gözlemleniyor.

Şirketin geçen Aralık ayında açıkladığı en detaylı verilere göre 533 milyon aylık aktif kullanıcısının 149 milyonu günlük olarak giriş yaparken, 8 milyon 344 bin ödeme yapan kullanıcısı bulunuyor.

En büyük gelir kaynağı Candy Crush olan şirket, yakın zamanda aralarında AlphaBetty Saga, Paradise Bay ve Scrubby Dubby Saga oyunlarını yayınlamış ancak beklenen geri dönüşü alamamıştı.

Related posts

Mobil Ticaret Gelirleri 3. Çeyrekte %141 Arttı

Zehra Öney

Mobil İnternet Gelirleri 2017’ye Kadar 700 Milyar Dolara Ulaşacak

Zehra Öney

Türk Online Ödeme Şirketi İyzico 6,2 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi