Zehra Öney
Event

Cannes Lions 2016’da Pharma Lions ve Health & Wellness Lions Ödülleri Sahiplerini Buldu

Cannes Lions 2016’da Pharma Lions ve Health & Wellness Lions Ödülleri Sahiplerini Buldu

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tüm hızıyla devam ederken, Pharma Lions ve Health & Wellness Lions ödülleri, dün gece gerçekleşen Lions Health Awards töreninde sahiplerini buldu.

Festivalin üç ana bölümünden biri olan Lions Health çatısı altında bu yıl üçüncü kez ödül dağıtılan Pharma ve Health & Wellness kategorilerine rekor sayıda başvuru geldi. 2605 başvurunun yapıldığı kategoride 99 Lions dağıtıldı.

Pharma kategorisine 582 başvuru yapıldı ve 52 Lions sahiplerini buldu. Ogilvy & Mather Londra tarafından Philips için hazırlanan “Breathless Choir”, Pharma kategorisinde Grand Prix ile ödüllendirildi. Breathless Choir, Health & Wellness kategorisinde de 2 Gold Lions kazandı. Lions Health’te ayrıca 6 Silver Lions ve 5 Bronze Lions ödülünü de kucaklayan Ogilvy & Mather Londra, ilk günün en çok öne çıkan ajanslarından biri oldu.

Pharma Jüri Başkanı Alexandra von Plato, Breathless Choir kampanyasının, klasik “kahraman olan ürün” yaklaşımına meydan okuyarak “kahraman olan hasta” fikrine odaklandığını belirtti. Plato, “Bu, medikal cihaz sektöründe sinematik hikaye anlatıcılığının muhteşem bir örneği ve açıkça şimdiye kadarki ezberi bozdu.” dedi.

Health & Wellness kategorisine yapılan başvuru sayısı 2023 adetti ve 47 Lions sahiplerini buldu. Bu kategoride Grand Prix’nin sahibi, Londra merkezli FCB Inferno’nun Pearson için hazırladığı “Project Literacy” oldu.

Health & Wellness Jüri Başkanı Joshua Prince, kampanya hakkında “Okuma yazma bilmemenin nelere sebep olabileceğini göstermede çok başarılı ve ondan da önce, sağlıklı olmaya, insanların anlama yetenekleri ile başlamak zorunda olduğumuzu gösteriyor.” dedi.

Özel ödüllerde Grand Prix for Good, Buenos Aires merkezli DAVID’in MACMA için hazırladığı meme kanseri farkındalığını artırmaya yönelik “ManBoobs” kampanyasına gitti.

Healthcare Ajans seçmelerinde yılın ajansı Mumbai merkezli Medulla Communications olurken, ikinci Windsor merkezli Langland, üçüncü ise Hong Kong McCann Health oldu. Healthcare Network of the Year alanında ise McCann Health birinci olurken, ikinci Publicis Healthcare, üçüncü Ogily Commonwealth Wordwide oldu.

Related posts

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Haber FX

Zehra Öney

İmrendiğiniz Ürün Bir Telefon Kadar Yakın | Milliyet

Zehra Öney

Cannes Lions 2016’da Türkiye’den Kısa Listeye Giren İşler

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi