Zehra Öney
Event Kripto Para

Kodak, Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

Kodak, Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

Ünlü fotoğraf şirketi Kodak, blockchain’in pek çok nimetinden faydalanacak.

Las Vegas’ta devam eden Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (Consumer Electronics Show – CES 2018) en çok dikkat çeken tanıtımlardan biri de Kodak’tan geldi. Ünlü fotoğraf şirketi, blockchain teknolojsini kullanmanın yanı sıra, kendi kripto parasını ve Bitcoin madenciliğinde kullanılacak KashMiner cihazını tanıttı.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, Kodak, blockchain teknolojisine hızlı bir giriş yapıyor. Londra merkezli Wenn Media Group ile birlikte iş birliği yapan Kodak, yakın zamanda kendi kripto parası KodakCoin’in coin arzını (initial coin offering – ICO) gerçekleştireceğini duyurdu.

Bu sayede aynı zamanda merkezsiz bir blockchain yapısı da kuracak olan Kodak, fotoğrafçıların bu ağa kendi işlerini eklemelerini de istiyor. KodakOne yazılımının da kullanılacağı sistemde, internette izinsiz kullanılan fotoğraflar tespit edilecek ve lisanslama süreci yönetilerek fotoğrafçılara KodakCoin ile ödeme yapılacak.

Kodak ayrıca Bitcoin madenciliği konusundaki çalışmalarını da duyurdu: Rochester, New York’taki genel merkez binasında Bitcoin madeni kuracak olan Kodak, aynı zamanda KashMiner cihazını da tanıttı. Bitcoin madenciliğinde kullanılabilecek olan cihaz, işlemci ve işlemciyi soğuk tutacak fandan oluşuyor.

Kullanıcılar Kodak’ın madenlerinde cihaz kiralaması yapabilecekler ve üretilecek Bitcoin’ler firma ve kiralayan kullanıcı arasında paylaştırıyor olacak. Cihazların enerji tüketimi, bir saç kurutma makinesi kadar.

Bu duyuruların ardından Kodak’ın hisseleri hızlı bir yükseliş trendine girdi.

Görsel: bbc.com

Related posts

Apple; Mac ve iPad Etkinliğini Duyurdu

Zehra Öney

Hollywood Silikon Vadisi ile Buluşuyor: Valleywood 2015!

Zehra Öney

Parmak İzi Teknolojisinde Yeni Adım

Zehra Öney

2 comments

Comments are closed.

Zehra Öney
Web Sitesi