Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Cep Telefonlarında Esnek Ekranlara Doğru

Cep Telefonlarında Esnek Ekranlara Doğru

Samsung’un son açıklaması, cep telefonu ekranlarında önemli bir değişimin habercisi.

Cep telefonu teknolojisinin yıllar içindeki değişimi hayret uyandıracak kadar hızlıydı. İlk çıktığında ekrandaki yazılar ve diğer sembollerin tek renk ile oluşturulduğu ekranlar hem büyümeye hem de renklenmeye başladı. Dokunmatik özelliklerin eklendiği ekranlar artık yüksek çözünürlüğe sahip ve telefonların ön yüzeylerinin neredeyse tamamını oluşturuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Samsung’un kırılmaz ekran geliştirdiğini sizlerle paylaşmıştım. Samsung’un ekran konusundaki yeni hamlesi ise son derece ilgi çekici ve sektörü dönüştürücü olabilir.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, Samsung’un Mobilden Sorumlu Başkanı DJ Koh, CNBC ile yaptığı röportajda “artık esnek ekranlı akıllı telefonların sunulma zamanının geldiğini” söyledi. Esnek ekranlı telefonlar konusunda uzun süredir çalışmalar yapılıyor ve pek çok prototip ürün de gördük: Bileğe dolanabilen ya da kendi üzerine katlanabilen ürünler ticari açıdan satışa sunulmasa da araştırmacıların bu tür protoripler üzerinde çalıştıklarını biliyoruz.

Röportaj sırasında Koh, esnek ekrana sahip telefonların karmaşık olduğunu ancak Samsung’un bu konuda neredeyse sonuca vardığını belirtti.

Röportaj sonrasında Samsung’un bu tür bir telefon piyasaya sürmeye hazırlandığı konuşulmaya başlandı. BBC yetkilileri Samsung’a ulaşarak doğrulama istemelerine rağmen şirket, “paylaşılacak bir şey olmadığını” belirtti.

Siz esnek bir ekrana sahip telefon kullanmak ister misiniz?

Görsel: futurism.com

Related posts

WhatsApp SMS Trafiğinden Daha Fazla Trafiğe Sahip

Zehra Öney

Samsung Yayınlayacağı Güncelleme ile Galaxy Note 7’leri Kullanılamaz Hale Getirecek

Zehra Öney

Amerikalı Kullanıcılar Giyilebilir Cihazları Neden Alıyor?

Zehra Öney

Leave a Comment

Zehra Öney
Web Sitesi