Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Cyber Monday’de Gerçekleşen 3 Milyar Dolarlık Satışın %27’si Mobil’den Geldi

 

Geçtiğimiz Cuma günü Black Friday ile başlayan ve Pazartesi günü de Cyber Monday ile artan alışveriş ivmesinin sonuçları gelmeye başladı. Batı dünyası, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri için tam bir alışveriş festivali havasında geçen günler ile ilgili Adobe ve IBM kendi verilerini yayınladı. Adobe’in bilgilendirmesine göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki uzun hafta sonu sırasında toplam satış tutarı 11 milyar dolara ulaştı, sadece Cyber Monday’de gerçekleşen alışverişlerin toplam değeri ise 2.98 milyar dolar olarak gerçekleşti.

IBM’in Cyber Monday ile ilgili bilgileri ise özellikle Mobil açısından son derece heyecan verici. Şirkete göre Cyber Monday’deki online trafiğin %44.7’si, geçen yıla göre %16.9 artışla mobilden geldi. Bununla birlikte toplam online satışların %27’si ise akıllı cihazlardan yapıldı: Bu oran, geçtiğimiz yıla göre %32.6’lık bir artışa tekabül ediyor. IBM’e göre, Cyber Monday’deki ortalama sepet değeri 126.87 dolar olarak gerçekleşti.

Adobe ayrıca Cyber Monday’in semantik analiz raporunu da yayınladı: Black Friday’deki %40 olan pozitif mesaj oranı Cyber Monday’de %56 olarak gerçekleşti. 35 milyon içeriğin taranması ile elde edilen verilere göre, eBay ve Amazon o günün en çok konuşulan iki markası oldu. Target Walmart’a göre daha fazla konuşulurken, Gap de H&M’den daha fazla konuşuldu.

Related posts

Spotify Yeni Özelliklerini Tanıttı

Zehra Öney

Facebook Messenger’dan UberPOOL ile Araç Çağırmak Mümkün

Zehra Öney

22 Milyon Mobil Kullanıcıya Sahip Walmart Yeni Mobil Ödeme Sistemini Kullanıma Sundu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi