Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Dünyanın En Büyük Giyilebilir Teknoloji Şirketleri Fitbit, Apple ve Xiaomi

Giyilebilir teknoloji her ne kadar çok geniş bir kullanım alanı henüz bulamasa da, kullanıcıların da ilgisinin gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Apple Watch’ın piyasaya çıkmasının ardından hareketli günler geçiren ve pek çok markanın halihazırda devam eden lansman ve üretim çalışmalarıyla yakın gelecekte giyilebilir teknoloji günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olacağının işaretlerini veriyor.

Bununla birlikte, sektörün şu anki durumuna baktığımızda üç marka giyilebilir teknoloji alanında öne çıkıyor: Fitbit, Apple ve Xiaomi.

IDC’nin üçüncü çeyreği kapsayan giyilebilir teknoloji sevkiyat raporuna göre, giyilebilir teknoloji alanında üçüncü çeyrekte Fitbit 4.7 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştirerek liderliğini sürdürmeye devam ediyor: Bu oran %22.2’lik bir Pazar payı demek. Apple’ın sevkiyat sayısı ise 3.9 milyon olarak gerçekleşirken şirketin Pazar payı %18.6 oldu. İlk giyilebilir cihazı olan Mi Band’i 2014 yazında piyasaya sunan Xiaomi ise 3.7 milyonluk sevkiyatı ve %17.4’lük Pazar payıyla sektörün önemli oyuncularından biri haline geldi.

Fitbit’in satışlarını artıran en önemli unsur ise üçüncü çeyrekte, Target’in 335.000 cihazlık siparişi oldu: Şirket çapında fitness programı başlatan Amerikalı ünlü perakende zincirinin çalışanlarına dağıttığı cihazlar Fitbit markalı. Bununla birlikte Fitbit’in sevkiyat sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %101.7’lik bir artış gösterdi.

Related posts

Akıllı Ev Sistemlerinde Yeni Bir Adım: Amazon, Alexa’yla Kontrol Edilebilen Mikrodalga Fırın Geliştirdi

Zehra Öney

E-Ticaret Dönemi | Olay TV

Zehra Öney

Site Yüklenme Sürelerindeki Gecikmeler Kullanıcıları Nasıl Etkiliyor?

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi