Zehra Öney
Mobil Pazarlama

Disney Dijital Film Servisinin Kapsamını Amazon ve Microsoft’la Genişletti

Disney’in Şubat 2014 yılında kullanıma sunduğu Disney Movies Anywhere uygulaması, Disney severler için son derece kullanışlı bir film izleme servisi olma özelliğini koruyor. Disney, Pixar, Marvel ve Star Wars stüdyolarından çıkan filmlerin yapımcısı olan Disney’in tüm bu stüdyoların sunduğu 450 filmin yer aldığı Disney Movies Anywhere uygulaması, şimdiye kadar iOS, Android işletim sistemlerinde kullanılabiliyordu.

iOS üzerinde, kullanıcıların daha önceden iTunes üzerinden satın aldıkları filmleri bir araya getiren, bunun yanı sıra yeni filmler alarak izlemelerini sağlayan Disney Movies Anywhere ayrıca, kullanıcıların aldıkları fiziksel baskı DVD ve Blu-ray’lerdeki kodu kullanarak da kendi dijital kopyalarını oluşturmalarını ve uygulama aracılığıyla izlemelerini sağlıyordu.

Ek olarak Apple TV, Chromecast ve Walmart’ın içerik servisi VUDU’da çalışan uygulama, Disney’in yaptığı anlaşma ile artık Microsoft Xbox 360, Amazon tabletleri, Amazon Fire TV ve Fire TV stick’lerinde kullanılabilecek. Bu özelliği ile hizmet kapsamını genişleten ve daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlayan Disney, 15 Eylül’de de Roku ve Android TV için uygulamasını yayınlayacak.

Related posts

Dünya Dijital ve Mobil Reklam Pastasından En Büyük Dilimi Kim Alıyor?

Zehra Öney

Samsung Pay ile 500 Milyon Dolarlık İşlem Yapıldı

Zehra Öney

Airbnb Yeni Seyahat Deneyimi Özelliklerini Kullanıma Sundu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi