Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Alışverişe Özel Haber Kaynağı Testlerine Başladı

Facebook’un sahip olduğu devasa kullanıcı kitlesi ve mobil platformda gösterdiği büyük başarı, şirketi mobil öncelikli yeni çözümler ve servisler sunma konusunda adeta kamçılıyor. Geçtiğimiz aylarda Anlık Makaleler’i denemeye başlayan ve ünlü gazetelerden BuzzFeed gibi içerik servislerinin haber ve makalelerini tıklanmaya gerek kalmadan doğrudan Haber Kaynağı’nda göstermek için testlere başlayan Facebook, benzer bir çözümü alışveriş için kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor.,

Facebook’un yaptığı araştırmaya göre, kullanıcıların %50’si Facebook’a ürünlere bakmak için giriyor ve şirket de bunu uygulama içerisinde yeni bir hizmet olarak sunmaya hazırlanıyor: Uygulamanın Favoriler bölümünden erişilebilir olacak Alışveriş bölümü ile, kullanıcılar beğendikleri sayfalardan ve ilgi alanlarından yola çıkarak kendi beğenilerine göre alışveriş Haber Kaynaklarını oluşturabilecekler.

Facebook’un hazırladığı yenilikler bununla da sınırlı değil: Canvas adı verilen yeni reklam modeli ile, kullanıcılar tam sayfa olarak ürün reklamlarını görebilecekler. Sayfaların hazırlayacakları reklam modelleri carousel olarak tarif edilen ve kaydırma hareketiyle bir diğerine geçilen modelde olacak: Kullanıcılar bu sayede birden fazla ürünü daha detaylı inceleyebilecek, zoom yapabilecek ve ürün ile ilgili detayları da görebilecekler. Almak istedikleri ürüne ulaşmak için de tıklama hareketi ile markanın ya da alışveriş sitesinin sayfasına yönleniyor olacaklar.

Bu yeniliklere ek olarak Facebook, kendi Satın Al butonu üzerinde de çalıştığını da duyurdu. Bu sayede kullanıcılar Facebook uygulamasından çıkmadan satın alım işlemlerini gerçekleştirebiliyor olacaklar.

Related posts

Facebook Markaları Daha Fazla Reklam Vermeye Zorluyor

Zehra Öney

Facebook Messenger Play Store’da 1 Milyar İndirilme Eşiğini Aştı

Zehra Öney

Instagram Taslak Olarak Kaydetme Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Sundu

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi