Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook, Profil Sayfaları İçin Yeni Değişikliklerini Duyurdu

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya sitesi Facebook, kişisel profiller için yeni değişikliklerini duyurdu.

Bu değişikliklerin en önemlisi, artık kullanıcıların profil fotoğrafı olarak 7 saniyelik videoları da profil fotoğrafı olarak seçebilmeleri olacak. Kısıtlı bir kullanıcı grubu ile test süreci başlayan değişiklikler ile kullanıcılar çektikleri kendi videolarını ya da diğer videoları profillerinde sergileyebilecekler. Vine ve Snapchat ile giderek popülerleşen video formatını Facebook tam olarak benimsemese de, hareketli profil videoları Facebook kullanıcıları için yeni bir deneyim olacak.

Bununla birlikte Facebook, geçici profil fotoğrafı özelliğini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik ile, kullanıcılar 1 saat, 1 gün ya da 1 hafta boyunca kalacak, sonrasında ise otomatik olarak eski profil fotoğrafına dönüş yapacak. Bu geçici profil fotoğrafı fikri, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin eşcinsel evliliğe izin vermesi dolayısıyla dünya çapında 26 milyon kişinin fotoğrafına gökkuşağı filtresi eklemesiyle ortaya çıktı.

Facebook, artık mobil merkezli olarak profil fotoğraflarını ekranın sol tarafında değil, merkezinde gösteriyor olacak.

Bununla birlikte Featured Photos özelliği ile, kullanıcılar seçtikleri fotoğrafları profillerinde daha üstte, daha büyük olarak daha ilgi çekici halde sergileyebilecekler.

Bununla birlikte Facebook, 100 karakterlik yeni bir Bio alanı oluşturarak, kullanıcıların kendilerini ifade etmelerini de sağlayacak.

 

Related posts

LinkedIn Dördüncü Çeyrekte 862 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Zehra Öney

Instagram Fotoğraflardaki Beğeni Sayısını Gizlemeyi Test Etti

Zehra Öney

Microsoft LinkedIn’i 26,2 Milyar Dolara Satın Aldı

Zehra Öney
Zehra Öney
Web Sitesi